Webowy miszmasz #2

Opublikowano 4.03.2014 11:08 Aktualizacja: 4.03.2014 11:44 -


Dzisiaj kolejna odsłona nowego cyklu, która (wygląda na to) przypadła Wam do gustu. Poprzednia edycja oznaczona numerem #1, okazała się być na tyle dla Was interesujące, że postanowiłem nie trzymać Was w napięciu przed publikowaniem kolejnej wersji ;-) W dzisiejszym zestawieniu dla mnie liderem bezwzględnie są szczere loga. :-) Prócz tego znajdziecie tu darmowy szablon i całą masa ciekawostek związanych z technologią WWW. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu ;-)

 

Zestaw 24 ikon flat design

1
Zestaw przyjemnych dla oka ikon w formacie .PSD.

MixItUp - skrypt sortowania zdjęć

2
Bardzo interesująca biblioteka przygotowana w oparciu o jQuery. Za jej pomocą stworzycie bardzo wygodną nawigację (opcje sortowania) do Waszej galerii zdjęć.

GridWax - sprawdź wyrównanie tekstu na stronie WWW

3
Bardzo interesujące narzędzie do sprawdzania wyrównania tekstu czy innych elementów na stronie. Narzędzie ma postać zakładki, po kliknięciu której pojawi się siatka wyrównania. Nawigując przyciskami shift + strzałki kierunkowe możemy sprawdzić wyrównanie elementów na stronie.

Zoomerang.js - czyli powiększ każdy element na stronie

4
Skrypt za pomocą prostej implementacji pozwala na powiększenie każdego elementu znajdującego się na stronie. Wystarczy wskazać id elementu. Narzędzie oparte o bibilotekę jQuery.

Przyciski Social Media po najechaniu kursorem

5
Bardzo atrakcyjny dla oka efekt, w którym po najechaniu na wybrany obrazek pojawią się przyciski portali społecznościowych. W przykładzie zastosowania odniesienie konkretnie do członków zespołu. Wygodne, czyste i efektowne.

Fattable - skrypt tabeli z infinite scroll

6
Skrypt tabeli, która prócz opcji sortowania posiada także efekt niekończącego się przewijania (infinite scroll). Dzięki czemu prezentowanie wielkich danych tabelarycznych może być zdecydowanie prostsze w odbiorze.

Zestaw ikon związanych z jedzeniem

7
Zestaw ikon jedzeniowych?! A czemu nie? Po ostatnich falach tancerzy, nadszedł czas na falę fascynacji gotowaniem. Teraz wszyscy mają blogi kulinarne ;-) Do dyspozycji ikony w białym kolorze - w wersji z błękitnym i przezroczystym tłem.

Darmowy szablon dla portfolio w HTML5

8
Szablonów też nie zabrakło w tej edycji Webowego miszmaszu. Tym razem szablon dedykowany stronie typu portfolio, przygotowany przez serwis Template Monster.

CSS Shake

9
Czyli porcja psychodelicznych efektów wstrząsania. Niech każdy elementu na stronie zyska trochę ruchu ;-)

Honest logos

10
Mój dzisiejszy lider - czyli szczere loga. Interpretacja popularnych logotypów gdyby miały szczerze określać co pod daną marką się kryje. Cat Videos rządzi ;-)

Peek - video-ocena Twojej strony

11
Peek to serwis oparty o bardzo oryginalny pomysł. Założenie jest proste, podajesz adres swojej strony i otrzymujesz kilka chwil później jej recenzja. Cóż w tym pomyśle interesującego? Recenzja ma format - video, za pośrednictwem której otrzymasz interesującą Cię informacje od użytkownika. Serwis niestety nie obsługuje języka polskiego, niemniej może być to doskonała inspiracja do tego by przygotować analogiczny serwis w rodzimym języku.

Albumarium - źródło fotograficznej inspiracji

12
Albumarium to bardzo inspirujący serwis - dosłownie. Każdy zapalony fotograf w poszukiwaniu inspiracji powinien ten serwis zobaczyć. Na stronie mamy domyślne kategorie, w których znajdują się fotografie, które mają inspirować. Oczywiście każdy może dodać własne fotografie do inspirowania innych :-)

Gdybyś poczuł niedosyt - odsyłam do poprzedniej edycji: Webowy miszmasz #1.

Wieści z Rozładowani.pl