Web 0.0 - czyli jaki wyglądał nasz świat przed powstaniem internetu

Web 0.0 – czyli jaki wyglądał nasz świat przed powstaniem internetu

Opublikowano 16.05.2016 8:14 - 1


Do dziś pamiętam swój pierwszy dzień z internetem. Było to około 15 lat temu, kiedy w szkole średniej usiadłem do komputera wyposażonego we wspomniane ustrojstwo. W zasadzie nie wiedziałem co z tym fantem zrobić, więc jak każdy początkujący internauta obejrzałem wszystkie znane powszechnie portale ogólnotematyczne. W kolejnym kroku padło na IRC i to była miłość od pierwszego klikania. Ileż to czas spędziłem za pośrednictwem mIRCa, ileż to było nerwów kiedy serwer warszawa.irc.pl nie chciał się połączyć, bo były problemy z internetem. Absolutne cuda.

Patrząc na to z perspektywy tych kilkunastu lat, to mało powiedzieć że się pozmieniało. W zasadzie to wszystko wywróciło się do góry nogami. Niegdyś internet dobro dla nielicznych, a teraz? Absolutny standard i główne miejsce skupiające całe życie zawodowe i osobiste. Przy tej okazji włoski artysta postanowił przypomnieć wszystkim tym, którzy zapomnieli jak wyglądało życie przed pojawieniem się internetu. Projekt nosi nazwę Web 0.0, zaś sam materiał jest do obejrzenia w nagłówku.

Przeglądając te dość oczywiste rzeczy, które w jakimś stopniu funkcjonują i dziś, można stwierdzić jedno: z internetem jest wygodniej i nie wyobrażam sobie innego stanu rzeczy, ale te bezpośrednie relacje międzyludzkie jakby nieco bardziej ucierpiały na całej tej technologicznej rewolucji.

Więcej interesujących prac znajdziecie na stronie Biancoshock.

Wieści z Rozładowani.pl