Wbrew pozorom, to ciekawa nowość, czyli Trello wprowadza Emoji

Opublikowano 14.02.2018 20:44 Aktualizacja: 13.06.2020 14:39 -


Wiem, że jest tu kilka osób, które tak jak ja doceniają ogromny potencjał Trello. Do prostych projektów, to narzędzie nadaje się absolutnie świetnie. Możliwości są ogromne, a wiele zależy właściwie od naszych pomysłów. Teraz pojawiła się drobna nowość, która wbrew pozorom może być naprawdę ciekawa - Emoji.

Romansowaliśmy ze Slackiem, który jest naprawdę bardzo fajnym narzędziem, jednak w naszym wypadku wygrał Messenger. Wiele by pisać o tej zmianie, grunt że od początku niezmiennie służy nam Trello (na naszej super tajnej grupie, nawet ostatnio powstał wątek z dobrymi praktykami odnośnie tego narzędzia zapraszamy jeśli jeszcze nie jesteś członkiem). Czy to współprace z zewnętrznymi klientami, czy to sprawy organizacyjne, czy inspiracje na teksty, wszystko znajduje się w naszym trello. Centrum dowodzenia. Teraz będzie bogatsze dodatkowo o... Emoji.

Niech Was jednak nie zwiedzie ta informacja, bo nie chodzi o wykorzystanie popularnych emotikonek w treściach komentarzy czy opisach kart. Emoji zostało wykorzystane do wyrażania emocji pod wspomnianymi komentarzami czy kartami. Co ciekawe, do dyspozycji będziemy mieli nieco więcej reakcji niż na popularnym Facebooku, bo aż 12 (👍 , 👎 , 🙌 , 🙏 , 👀 , 🚀, 🏆 , 😊 , 😂 , 😍 , ❤ , i 💔). Sami zobaczcie jak to funkcjonuje:

Trello Emoji Reactions

O ile sam pomysł jest świetny, do pozostawienia prostego feedbacku, o tyle nie do końca jestem przekonany, czy aż 12 różnych emocji jest faktycznie potrzebnych. Mam dość ponure wrażenie, że w ascetycznych komentarzach może się zrobić nieco nazbyt kolorowo. Wierzę jednak, że wspomniane ascetyczne i nieco nudne komentarze urozmaici ten dość praktyczny sposób na zaopiniowanie czyjejś wypowiedzi.

Póki co Emoji zobaczycie tylko w wersji webowej, ale jak obiecują producenci Trello, w najbliższych  miesiącach będą one również dostępne w wersjach mobilnych. Lepiej późno niż wcale 🙌

Wieści z Rozładowani.pl