Ostatnia aktualizacja macOS Big Sur miała miejsce kilkanaście dni temu. Wtedy wprowadzono szereg zmian optymalizacyjnych i pomniejszych poprawek. Pojawił się jednak problem, z którym spotkali się użytkownicy MacBooków Pro z 2017 i 2018 roku.

Okazuje się, że bateria nie ładowała się powyżej 1% poziomu. Na tym ładowanie się kończyło. Aktualizacja 11.2.1 naprawia ten problem.

Aktualizacja macOS Big Sur 11.2.1 – zmiany

Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2.1 rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać ładowanie baterii niektórych modeli MacBooka Pro z 2016 i 2017 roku.
Dostępność niektórych funkcji może zależeć od regionu lub modelu urządzenia Apple.
Więcej szczegółowych informacji na temat tego uaktualnienia można znaleźć pod adresem https://support.apple.com/kb/HT211896.
Szczegółowe informacje na temat zawartości tego uaktualnienia związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod adresem https://support.apple.com/kb/HT201222.

Aktualizacja systemu macOS Big Sur 11.2.1, którą firma Apple właśnie opublikowała, naprawia także lukę w zabezpieczeniach, która mogła umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do konta root na komputerze Mac.