Wataha z 3 sezonem! Wielki powrót na HBO

Wataha z 3 sezonem! Wielki powrót na HBO

Opublikowano 10.12.2018 11:12 Aktualizacja: 6.01.2019 12:26 -


HBO Europe, czyli europejska grupa HBO, w skład której wchodzi także nasz, rodzimy oddział, zdecydowali, że Wataha doczeka się trzeciego sezonu. Sensacyjny serial, który ma wielu fanów w Polsce, nie miał pewnej przyszłości. Na szczęście przyszłość mieni się różowymi barwami.

Premiera pierwszego sezonu Watahy miała miejsce 2014 roku. Serial od razu zdobył uznanie fanów i zaskoczeniem było to, że serial musiał czekać na wznowienie następne 3 lata, bo drugi sezon pojawił się jesienią 2017 roku. Produkcja najwyraźniej nie może nabrać rozpędu, bo na trzeci sezon także musimy poczekać. Wg nieoficjalnych informacji premiera odbędzie się jesienią 2019 roku.

Wataha – fenomen na skalę europejską

Jako jeden z nielicznych polskich seriali, Wataha cieszy się popularnością nie tylko w rodzimym ogródku. Drugi sezon produkcji był wyświetlany w 19 krajach Europy, za pośrednictwem HBO Europe. Prezentowany był na wielu festiwalach w Europie, zdobył także wiele nagród, m.in. Nagrodę Orła, przyznawaną przez Polską Akademię Filmową.

Wataha - główny bohater Rebrow
Wataha – główny bohater Rebrow

Straż Graniczna z lepszą opinią

Serial przedstawia losy Strażników Granicznych, a akcja toczy się w Bieszczadach. Główną rolę, Wiktora Rebrowa odgrywa Leszek Lichota. Oprócz niego na ekranie możemy zobaczyć Aleksandrę Popławską (jako prokurator Dobosz), Andrzeja Zielińskiego (dowódcę watahy), czy Grzegorza Damięckiego (jako porucznika ABW), który to pojawił się w drugim sezonie. Popularność serialu odbiła się także na lepszym odbiorze polskiej Straży Granicznej. Po premierze drugiego sezonu pogranicznicy odnotowali wzrost zainteresowania pracą w Straży.

“Ślepnąc od świateł” – sztywniutko mordeczko, dobry serial pełen genialnych ról

kiedy wataha sezon 3?

Sam jestem zagorzałym fanem serialu, gdyż jako nieliczny z polskich produkcji wymyka się ramom, narzucanym do tej pory przez polskich producentów. Widać w nim powiew świeżego spojrzenia na realizację, a także próbę wyjścia naprzeciw wymaganiom współczesnego widza, rozpieszczonego przez amerykańskie produkcje oferowane na Netflixie.

źródło: Wirtualne Media

Wieści z Rozładowani.pl