Gigant przemysłu technologicznego bije wszelkie rekordy wartości i to pomimo kryzysu, który sprowadziła na świat pandemia koronawirusa.

Zdecydowana większość ludzi na świecie spotkała się z nazwą Apple lub jednym z produktów firmy takim jak iPhone, iMac iPod czy iPad. Nie da się ukryć, że dzieło Steve’a Jobsa, Steve’a Wozniaka i Ronalda Wayne’a urosło do niewyobrażalnych rozmiarów, które ciężko nawet opisać. Apple aktualnie jest potężne jak niektóre kraje i wpływa na działanie całego świata.

Budżetowa wersja Apple Watcha, czyli Apple Watch SE już na wiosnę?

Tyyyyyyle „piniendzy”

Tworzenie niesamowitych sprzętów, współpraca z niektórymi markami samochodów, a nawet własna karta kredytowa. Założona w Cupertino firma sięga mackami bardzo daleko, co odbija się też na jej giełdowej wartości. 19 sierpnia 2020 roku przejdzie do historii – to właśnie tego dnia Apple, jako pierwsza firma w historii, osiąga wartość 2 bilionów dolarów. Dla uzmysłowienia – 2 miliony milionów. Tak.

R E K L A M A

Wszystko dzięki przekroczeniu wartości 468$ za akcję. W ciągu dnia cena wzrosła o niewiele ponad 1%, ale to wystarczyło do pobicia rekordu i dalszego uciekania przed rywalami. Za plecami Apple znajduje się m.in. Amazon i Microsoft, które niedawno przekraczały 1.5 biliona wartości giełdowej. Jabłko osiągało granicę 1 biliona niewiele ponad dwa lata temu.

Aktualnie wydaje się, że Apple jest tak ogromne, że nie da się już zatrzymać jego działania. Trzeba jednak pamiętać, że podobnie było chociażby w wypadku Nokii, która w pewnym momencie była najpopularniejszym producentem telefonów, a potem… zniknęła zupełnie podejmując złe decyzje. Może to być też kwestia ewentualnego naginania prawa i kar, które potem są wymierzane – sprawa Volkswagena oszukującego przy emisjach spalin skończyła się spadkiem wartości firmy o ponad 20%.

Apple chce połączyć swoje usługi w pakiety i oferować je jako Apple One

Macrumors przypomina, że pod koniec miesiąca zostanie przeprowadzona operacja podzielenia akcji na mniejsze części (dokładnie ćwiartki), by obniżyć cenę do około 100 USD. W ten sposób nie spadnie ogólna wartość firmy, a wzrośnie popyt i liczba krążących po giełdzie akcji. Każdy krok do dalszego rozbudowywania imperium wydaje się dobry. I… powodzenia, napędzanie takiego giganta może prowadzić już tylko do rozwoju całego świata.


Posłuchaj nas!