Aktualny model przenośnej konsoli od Nintendo, czyli Nintendo Switch nie zadawalał wszystkich użytkowników. Narzekali oni na kiepską jakość wyświetlacza, który zapewniał max 720p.

To właśnie rozdzielczość ekranu sprawiła, że sam nie skorzystałem z jesiennej, czarnopiątkowej promki i nie kupiłem Pstryka. Być może jednak jeszcze w tym roku pojawi się wersja Pro, która otrzyma ekran od Samsunga, który odpali nam 4K, a do tego będzie to wyświetlacz w technologii OLED.

Nintendo Switch Pro jeszcze w tym roku?

Jest na to szansa, chociaż ubiegłoroczne odświeżenie baterii w Switchu może sugerować co innego. Fani długo czekają na konkretną nową wersję przenośnej konsoli, a Nintendo cierpliwie milczy w tej sprawie. O ekranach OLED w jakości 4K w Swtichu, poinformował właśnie serwis Bloomberg. Oprócz lepszej jakości wyświetlacz będzie również większy. Dotychczas była to przekątna 6,2 cala (wersja Lite ma 5,5), a nowy Switch ma posiadać ekran 7-calowy.

THPS 1+2 wskoczy na Switcha. Za wersję 4K na PS5 i Xboxa trzeba będzie dopłacić lub… kupić grę jeszcze raz

Ekran OLED pozwoli na jeszcze większą wytrzymałość baterii, bo jest zdecydowanie mniej obciążający akumulatory. Według Bloomberga Samsung rozpocznie produkcję nowych ekranów dla Nintendo Switch jeszcze w czerwcu tego roku. Patrząc na linie produkcyjne mogłoby to oznaczać, że jest duża szansa na pojawienie się nowej, zmontowanej odsłony w sklepach jeszcze przed świętami tego roku. Czy tak się stanie?

Nintendo lubi zaskakiwać i często z dość krótkim wyprzedzeniem prezentuje nowości w swojej ofercie. Jedno jest pewne – informacje Bloomberga pozwalają mi dalej spokojnie czekać na mocniejszą wersję popularnego Pstryka.

źródło: Bloomberg


Posłuchaj nas!