Urządzenia do podgrzewania suszu stają się coraz bardziej popularna na świecie. Dzieje się tak z kilku względów. Z racji tego, że są to pierwsze wrażenia z użytkowania PAX3, to więcej szczegółów znajdziecie w pełnej recenzji niebawem.

czym jest waporyzacja?

Waporyzacja to zdrowsza metoda od palenia suszu. Materiał jest podgrzewany i nie dochodzi do procesu spalania. Jednak w zależności od temperatury jesteśmy w stanie uwolnić z ziół substancje, którymi chcemy się inhalować. Dzięki takiemu procesowi możemy liczyć na inne efekty w kwestii smaku czy wydajności.

waporyzatory, czyli urządzenia do podgrzewania suszu

Jeśli chodzi o waporyzatory, to dzielą się ona na dwie główne grupy. Konwekcyjne oraz kondukcyjne. W dużym uproszczeniu konwekcyjne podgrzewają powietrze, które następnie przechodzi przez materiał w komorze, tam następuje uwolnienie substancji poprzez podgrzanie materiału. Kondukcyjne natomiast działają na zasadzie podgrzania powierzchni (komory z materiałem) i to ścianki komory odpowiedzialne są za podgrzanie. To tak pokrótce.

nowoczesny i stylowy model pax3

PAX 3 należy do tego drugiego typu – kondukcyjnego. Wyposażony jest on w komorę, do której ubijamy zmielony jak najdrobniej susz. I tutaj kończy się ta prosta część. Urządzenie jest naszpikowane funkcjami. Jeśli chodzi o design, to jest on bardzo dyskretny. W moim modelu najbardziej w oczy rzuca się logo DailyWeb :)

20200308 205400 scaled

Obudowa wykonana jest z aluminium. Poza ustnikiem (z góry), komorą z dołu oraz 4 diodami nie znajdziemy tutaj żadnych innych widocznych elementów. Jak to działa w takim razie? Jest do tego aplikacja, ale nie musimy z niej korzystać. Ustnik jest jednocześnie włącznikiem oraz przyciskiem do zmiany trybów (temperatury komory). Diody świecące się na fioletowo – podgrzewanie, na zielono – gotowe do inhalacji. Gdy potrząśniemy urządzeniem, to diody zaświecą się na biało, każda przedstawia 25% naładowania baterii. W modelu PAX 3 jest to 3500mah. Jeśli potrząsać będziemy dłużej, to diody zmienią się na zielone, sygnalizując możliwość podłączenia bluetooth. Dodatkowo urządzenie potrafi wibrować w celu sygnalizacji na przykład nagrzania komory.

model pax3

Dość sporo funkcji. Nie ma co ukrywać, że PAX3 należy raczej do klasy premium jeśli chodzi o waporyzatory. Już po krótkim zapoznaniu się z urządzeniem, szanuję bardzo tę firmę za wysiłek, jaki włożyli w zaprojektowanie tego urządzenia. Wszystko tutaj wydaje się przemyślane. Pomimo mnogości funkcji urządzenie jest bardzo poręczne. Śmiało można powiedzieć, że dyskretne 😉

pax3 z logo DW

Co jeszcze w opakowaniu pax3?

Poza instrukcjami znajdziemy kilka końcówek pozwalających na używanie komory na kilka sposobów. W pełni do suszu w połowie do suszu (wieczko jest grubsze, przez co zmniejsza się objętość komory) oraz do olejków. Jest też dodatkowy ustnik w innym kształcie, brelok idealnie nadający się do ubijania materiału w komorze, ładowarka oraz zestaw do czyszczenia (kilka wyciorów).

zestaw pax3

Wpis powstał we współpracy z producentem waporyzatora PAX3, który wydaje się być idealnym rozwiązaniem do suszu CBD. Warto pamiętać, że taki otrzymywany może być z konopi siewnych, zawierających mniej niż 0.2% THC oraz, że jest on wtedy w Polsce w pełni legalny. Jednocześnie  artykuł nie ma na celu nakłaniania do konsumpcji marihuany.


Pełna recenzja PAX3 już jest na DailyWeb.