WalkMe - przewodnik po stronie internetowej

WalkMe - przewodnik po stronie internetowej

Opublikowano 3.04.2012 8:23 - 2


Przeglądając niektóre serwisy internetowe, odnoszę wrażenie - że przydałaby się osoba, która usiadła obok mnie i wytłumaczyła mi o co właściwie w danym serwisie internetowym chodzi. Oczywiście na myśli mam zarówno serwisy, których twórcy nie mają pojęcia o podstawowych zagadnieniach usability, ale także o serwisach w których jest zbyt dużo treści. Najgorzej jest jednak z bardziej złożonymi aplikacjami internetowymi, z których by korzystać  sprawnie - trzeba poświęcić im sporo czasu.

WalkMe, aplikacji w postaci internetowego przewodnika, szczególnie w tym ostatnim przypadku może być bardzo użyteczna. W jaki sposób działa? Otóż po jej implementacji, w prawym dolnym rogu serwisu internetowego pojawia się zakładka, w której użytkownik znajdzie spis treści do pomocy w serwisie.


Po uruchomieniu wybranego punktu, skrypt dynamicznie zaprezentuje wybrane elementy z wyjaśnieniem sposobu ich funkcjonowania. Stwierdzicie, że to nic nowego, być może macie racje - jednak sposób w jaki działa skrypt budzi zdumienie. Tutorial przygotowany za jego pomocą, może prezentować określoną ilość kroków, niezależnie od przeładowań strony, a to znaczy, że za jego pomocą można prezentować kompleksową pomoc, nie tylko w ramach jednej podstrony.

Niestety, za wszystko co dobre trzeba płacić. O ile zaglądając w zakładkę prezentującą ceny WalkMe - jest dostępna wersja darmowa, o tyle posiada ona oczywiste ograniczenia. Jakie? Darmowa wersja pozwala na przygotowanie trzech różnych scenariuszy przewodnika, ale ograniczeniem jest 300 osób. Płatna wersja znajduje się w przedziale cenowym 19 do 382 dolarów za miesiąc.

Wieści z Rozładowani.pl