Walkman na 40-lecie w nowej odsłonie. Co zaprezentuje nam Sony?

Walkman na 40-lecie w nowej odsłonie. Co zaprezentuje nam Sony?

Opublikowano 9.09.2019 10:16 -


W latach 80. i 90. posiadanie własnego odtwarzacza muzyki budziło ogromny podziw wśród wszystkich znajomych. Sony Walkmanem podbiło rynek w naprawdę krótkim czasie, słuchanie ulubionych kaset w dowolnym miejscu było bowiem dla wielu osób spełnieniem marzeń. Z czasem pojawiały się coraz nowsze technologie – discman, mp3, mp4, aż w końcu także przenośne głośniki bluetooth, które teraz cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Japoński producent postanowił jednak wrócić do dawnych czasów i zaprezentować swój największy dotychczasowy wynalazek w nowej odsłonie.

W związku z 40-leciem powstania najstarszego przenośnego urządzenia grającego, czyli Walkmana, Sony postanowił wypuścić specjalną serię urządzeń o odświeżonym wyglądzie oraz funkcjonalności. Jedynym aspektem nawiązującym do swojego poprzednika ma być bryła sprzętu, jego możliwości na pewno zostaną bowiem docenione przez współczesnych nastolatków. Czego możemy oczekiwać od nowoczesnego Walkmana?

Nie kasety, nie płyty, a… Walkman z pamięcią wewnętrzną

Jeśli mieliście nadzieje, że możecie szykować swoje stare kasety i ponownie odsłuchać utworów zespołów z lat 90. to niestety jesteście w błędzie. Sony postanowił iść z duchem czasu! Walkman będzie miał pamięć wewnętrzną, gdzie każdy z użytkowników będzie mógł umieścić pliki cyfrowe do odtwarzania. Jednak nie tylko to ma zaskoczyć dawnych posiadaczy tego kultowego urządzenia. Sony przygotował także specjalne opakowanie, w jakim sprzęt trafi do sprzedaży. Będzie ono nawiązywało swoim wyglądem do pierwszego modelu Walkmana, tak samo, jak wygaszacz ekranu, sugerujący możliwość odtwarzania kaset. Czym jeszcze zaskoczy nas Sony?

Wygląd oraz specyfikacja urządzenia

Nowy Walkman ma pracować na systemie Android, którym będzie można sterować z poziomu ekranu dotykowego. Ma on mieć przekątną 3.6” w HD, dzięki czemu stanie się naprawdę praktycznym urządzeniem dzisiejszych czasów. Poza systemem operacyjnym znajdziemy tam również 16 GB pamięci wewnętrznej, WiFi, Bluetooth, a nawet złączę USB typu C. Jak na producenta sprzętu muzycznego przystało, nie mogło zabraknąć także najwyższej jakości podzespołów zapewniających jakość dźwięku. Dużą zaletą jest wspieranie formatów DSD i PCM, co pozwala przesyłać bezprzewodowo muzykę bez utraty jakości. To oczywiście nie wszystko, co Sony zamierza pokazać nam w nowej odsłonie Walkmana.

walkman

Minimalistyczny design oraz wysoka jakość odtwarzania mogą okazać się najważniejszymi czynnikami, wpływającymi na sprzedaż tego urządzenia. Mogłoby się wydawać, że wiele z tych funkcji posiadają także telefony, więc na co komu dodatkowy sprzęt odtwarzający muzykę. Zupełnie inaczej spojrzą na to posiadacze dawnego modelu Walkmana, którzy chociażby z sentymentu chcieliby mieć taki gadżet w swojej kolekcji. Sony nie podało dokładnej daty premiery sprzętu, jednak można podejrzewać, że na rynek europejski trafi jeszcze w tym roku. Cena z kolei może okazać się zbyt duża dla wielu z Was, Walkman został wyceniony bowiem na około 440 euro. Jesteście gotowi wydać taką sumę, by móc cofnąć się do czasów swojej młodości i ponownie skorzystać z tego urządzenia?

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]
close