Walki robotów staną się faktem – poznajcie RoboMaster S1 od DJI
Walki robotów staną się faktem – poznajcie RoboMaster S1 od DJI

Opublikowano 12.06.2019 13:38 -


DJI zdaje się obejmować kurs ku jak najszerszej ofercie swoich produktów. Niespełna miesiąc temu firma wprowadziła do swojej oferty pierwszą action cam, a teraz do sprzedaży wkracza robot edukacyjny - RoboMaster S1.

RoboMaster S1 był – wg firmy – rozwijany już od dwóch lat. Pomysł na niego zrodził się po jednym z konkursów robotycznych, gdzie DJI było sponsorem. DJI twierdzi, że projekt przygotował założyciel i zarazem dyrektor generalny Frank Wang, który uznał, że warto wykorzystać potencjał know-how z zakresu wiedzy komputerowej, jaki drzemie w firmie.

No i jest - DJI Osmo Action - znamy możliwości i cenę

Tak właśnie powstał RoboMaster S1, nazywany skrótowo przez DJI jako S1. Robot wyposażony jest w dość wydajne silniki, a jego koła mają szeroki zakres. S1 posiada podczerwień, głośnik, a także małych rozmiarów kamerkę, która kręci filmy w HD (1080p). Połączenie tych wszystkich elementów doprowadziło do tego, że robot jest na tyle inteligentny, że sam podąża za liniami, rozpoznaje gesty dłoni, a także ciała, reaguje również na efekty dźwiękowe (np. klaśnięcie).

dji

Oficjalnie robot dedykowany jest dzieciom, a także osobom, które chcą nauczyć się programowania robotów. Jak wiadomo jednak, technologie nie zawsze są wykorzystywane do tego, do czego stworzone zostały. Walki robotów wśród znajomych staną się teraz faktem. Robot jest tak zbudowany, że nie powinien się niszczyć (nie ma specjalnie błyszczących powierzchni itd.). Według DJI S1 powinien osiągać prędkość 13 km/h. Wyposażony jest w armatkę, która strzela kulkami.

dji

DJI przygotowało również dedykowaną aplikację, która nie jest tylko kontrolerem. Obsługuje ona kilka innych trybów: Road to Mastery, DIY Programming i RoboAcademy. Dzięki temu możemy zaprogramować naszego robota, aby podążał określoną trasą, do tego wykorzystywane są języki programowania takie jak Python czy Scratch. Po zamówieniu robota otrzymamy w stanie rozłożonym, DJI chce, abyśmy przy okazji uczyli się konstruowania od podstaw. Wg firmy czas złożenia powinien wynosić od dwóch do maksymalnie kilku godzin.

RoboMaster S1 jest dostępny w sprzedaży od dzisiaj, 12 czerwca. Cena takiego urządzenia wynosi 499 $. W związku z tym, że jest to robot edukacyjny, DJI ma przygotować specjalne zniżki dla studentów i nauczycieli.