Firma Activision złożyła pozew przeciw stronie EngineOwning sprzedającej cheaty do gier z serii Call of Duty. Ponadto zbanowane zostały kolejne konta korzystające z nielegalnego oprogramowania.

Dla wielu graczy oszuści są po prostu irytującymi przeciwnikami, na których nie chcemy natrafić podczas rozgrywki. Nie ma przecież żadnej frajdy z gry, jeśli nie mamy szans wygrać. W grach znajdziemy przeróżne anti-cheaty mające na celu eliminować konta oszustów. Counter-Strike ma swojego VACa, w Valorancie znajdziemy Riot Vanguard a gry z serii Call of Duty otrzymały ostatnio system Ricochet.

Activision pozwało cheaterów

Wydawałoby się, że nie można zrobić nic więcej, niż po prostu zablokować konto korzystające z cheatów. Activision postanowiło więc pójść o krok dalej i uderzyć u samego źródła. Problem zostanie przecież rozwiązany, jeśli pozbędziemy się samych programów dających nieuczciwą przewagę, prawda? W zasadzie to ciężko powiedzieć, ale na pewno trzeba pochwalić twórców Call of Duty za wykonanie stanowczego ruchu.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

W Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Centralnej Kalifornii został złożony pozew przeciw dużej stronie sprzedającej cheaty do Call of Duty: Warzone, Call of Duty: Vanguard i wielu innych popularnych sieciowych strzelanek.

EngineOwning oferuje nieuczciwe oprogramowanie także do Battlefielda, Halo, Titanfalla czy Star Wars Battlefront II.

Oferta EngineOwning jest bardzo szeroka i zawiera najróżniejsze cheaty zaczynając od widzenia wrogów przez ściany po wspomaganie celowania. Samo oprogramowanie dalej „można” kupić w ramach usługi subskrypcyjnej (oczywiście nie należy tego robić). Póki co nie widać więc skutków pozwu złożonego przez Activision.

Miejmy nadzieję, że działania twórców Call of Duty okażą się skuteczne i zachęcą inne firmy do podejmowania podobnych kroków. Wyeliminowanie nieuczciwego oprogramowania z rynku to przecież najlepsza metoda, by zapobiec cheatowaniu w grach. Ruch Activision może rozpocząć prawdziwą falę tego typu pozwów.

Póki co Activision nie próżnuje także w kwestii banowania cheaterów tradycyjnymi metodami. Firma chwali się, że ostatnio dzięki wprowadzeniu systemu Ricochet zbanowano ponad 48 tysięcy oszustów. Oprócz tego tylko w ciągu ostatniego roku liczba ta wyniosła kilkaset tysięcy.