Jak się okazuje, spora część społeczeństwa bez restauracji, kina i imprez, w 14 dzień lutego jest mało kreatywna. Jak z pandemicznego czasu, w którym po mieście hula jedynie zimowy wiatr, uczynić niezapomniane walentynki? Okazuje się, że to całkiem łatwe!

Dystans na randce? No pewnie, ale tylko taki, który potrafi zbliżyć! Mam dla Was kilka (sprawdzonych) sposobów na udaną i ciekawą randkę, którą można zorganizować w domu i bawić się wyśmienicie. Nie dziękujcie ☜(⌒▽⌒)☞

Idźcie do muzeum

Zaczynam od najprzyjemniejszej formy spędzania czasu we dwoje i pomijam już całkowicie fakt, że sztuka na randce zawsze sprawdza się po mistrzowsku! Kiedy jednak muzea zamknięte lub niedostępne z przeróżnych powodów, cóż sprawdzi się lepiej niż sieć globalna? Internet to poza memami, Netflixem i sklepami z odzieżą kopalnia przeciekawych, inspirujących rzeczy, a niewątpliwie jedną z nich jest dostęp do wirtualnych spacerów po muzeach z całego świata.

Przykłady? Bardzo proszę!

Muzeum Prado w Madrycie w Hiszpanii

Luwr w Paryżu

Ponadto, Google Arts and Culture oferuje również wirtualne wycieczki po słynnych muzeach. W zależności od tego, co każde z nich ma do zaproponowania, grafiki możecie przeglądać w wygodny sposób, a fajnym bonusem jest to, że każda z nich zawiera dodatkową informację.

Obejrzyjcie fajny koncert

Chociaż ze smutkiem muszę stwierdzić, że nic nie jest w stanie zastąpić muzyki na żywo, to ponownie w czasach pandemicznego marazmu uratować może nas You Tube. Na platformie znajdziecie pełnometrażowe, świetne koncerty, które gwarantują (prawie) tyle samo pozytywnych emocji, co wydarzenie oglądane spod sceny.

Queen na stadionie Wembley w 1986 roku

Radiohead na Lollapalooza w 2016

Oraz moje ukochane Red Hot Chilli Peppers

Zróbcie razem coś kreatywnego

… a przy okazji sprawdźcie, czy jesteście w stanie spędzić ze sobą trochę czasu bez współczesnych, technologicznych udogodnień. Fantastycznie w tym przypadku sprawdzą się kolorowanki dla dorosłych. Na stronie Crayola znajdziecie świetne (i bezpłatne) szablony do wydrukowania. Spośród dostępnych wzorów na pewno znajdziecie coś ciekawego, a czas spędzony na wspólnym kolorowaniu, może okazać się świetną okazją do rozmowy i wspomnień z dala od codziennego zgiełku.

Znajdźcie razem wyjście

… z Escape Roomu, rzecz jasna! Pokój zagadek on-line może być równie świetną rozrywką, co ten w realu. Jeśli jednocześnie jesteście fanami Harry’ego Pottera, to przyjemność będzie podwójna!

Pozwiedzajcie

I to nie byle co, bo nawet najdalsze zakątki świata… z perspektywy własnej kanapy! Ukochane miejsca z dzieciństwa, wymarzona destynacja czy kierunek, w który nie mieliście odwagi się wybrać? Z Google Maps wszystko jest możliwe! Ja osobiście na pierwszy ogień wybieram Everest Base Camp, Stonehenge i Hawaje!!

Zorganizujcie seans filmowy dla dwojga

Aby tradycji stało się zadość, romantyczna komedia koniecznie musi się pojawić w repertuarze 14 lutego. Na taki dzień najlepiej sprawdzi się ciepła, przyjemna, wesoła ekranizacja, w której zwycięża miłość i dobro… czyli Masz wiadomość” na Netflix. Moja ukochana komedia, w której Meg Ryan i Tom Hanks tworzą obraz, od którego ciężko się oderwać.

Sposobów na walentynki w domu jest naprawdę sporo. Wystarczy odrobina chęci, a miłość w czasach pandemii może okazać się tą, która najbardziej zapadnie Wam w pamięć.


Posłuchaj nas!