WakaTime - świetne narzędzie na wzór Last.fm, tyle że dla programistów

WakaTime – świetne narzędzie na wzór Last.fm, tyle że dla programistów

Opublikowano 11.04.2017 10:22 Aktualizacja: 5.05.2020 8:42 - 1


Chyba każdy z Was zetknął się z serwisem Last.fm? Do tego serwisu trafia cała historia odsłuchiwanych przez nas utworów, niezależnie od tego z jakiego urządzenia, usługi czy programu korzystamy.

A teraz wyobraź sobie, że jest taka aplikacja ale dla programistów/grafików. Ma za zadanie zbieranie całej aktywności programistycznej. Uwzględniając czas poświęcony danemu projektowi, używanej technologii i nie tylko.

Aplikacja nazywa się  WakaTime i nie jest jedyna na rynku zbierania informacji o kodowaniu. Jej działanie jest niezwykle proste,  po zarejestrowaniu konta, integrujesz aplikację z twoim IDE i do dzieła.

Poniżej znajdziecie obszerną listę wspieranych edytorów tekstu. Trzeba przyznać, że jest ona naprawdę wielka.

Po wykonaniu integracji z edytorami, możemy dodatkowo połączyć swoje konto z takimi platformami jak: Github / GitLab / Bitbucket / Slack czy Office 365. Ta dodatkowa integracja pozwala jeszcze dokładniej prześledzić twoją pracę nad danym projektem.

WakaTime Dashboard

Jak to wygląda w praktyce? Oto przykładowy Dashboard, który został wygenerowany na podstawie zebranych danych.

Podzielone jest on na 2 części:

Pierwsza część pokazuje 4 różne wykresy:

  1. Twojej aktywności kodowania wg dni.
  2. Wykorzystywanego języka programowania.
  3. Średniej dziennej
  4. Wykorzystywanego edytora.

Druga jest podzielona wg twoich projektów i można zobaczyć jak długo pracujesz nad każdym z nich. Oczywiście dla każdego projektu dostajemy wykres czasu i wykorzystanej technologii. Dodatkowo możemy zobaczyć pracy w danym branchu.

Skonfigurowałeś WakaTime ? Teraz pora zapomnieć o niej i wrócić do pracy. A statystyki dostaniemy na maila po tygodniu :)

Aplikacja nie jest żadnym must have ale z pewnością interesującym dodatkiem, z którego można wyciągnąć naprawdę interesujące, a czasem nawet zaskakujące dane.


Autorem wpisu jest osoba o wdzięcznym nicku: Dobry Duch DailyWeb.

Wieści z Rozładowani.pl