Pod koniec sierpnia ubiegłego roku na wszystkich fanów Marvela i uniwersum MCU spadła smutna wiadomość o śmierci Chadwicka Bosemana, aktora, który wcielił się w postać Czarnej Pantery. Teraz jednak Disney+ informuje o serialu, który skupi się na Wakandzie, co może być swego rodzaju hołdem dla aktora.

Jak wiadomo Disney posiada prawa do Marvela i produkcji opartych na kultowych komiksach. Nie dziwi więc kolejny już serial (po WandaVision) w świecie superbohaterów. Jak jeszcze dodamy, że za reżyserię odpowiedzialny będzie Ryan Coogler, czyli ten, który reżyserował Czarną Panterę, to powstaje nam produkcja iście epicka.

Wakanda na Disney+

Serial został już zakontraktowany, a pojawi się w ramach płatnego abonamentu Disney+. Na razie nie wiemy nic na temat daty premiery, ale prace powoli ruszają. Warto przypomnieć, że ciągle trwają prace nad drugą częścią filmowej Czarnej Pantery. Możliwe więc, że będą one prowadzone dwutorowo.

W serii nie zobaczymy raczej Czarnej Pantery w dorosłym wieku, gdyż Disney już po śmierci Bosemana zapowiedział, że nie wprowadzi nowego aktora do tej roli.

„Ryan Coogler jest wyjątkowym gawędziarzem, którego wizja i zasięg uczyniły go jednym z najwybitniejszych filmowców swojego pokolenia. Wraz z Czarną Panterą Ryan ożywił przełomową historię i kultowe postacie w prawdziwy, znaczący i niezapomniany sposób, tworząc przełomowy film. Cieszymy się, że możemy zacieśnić nasze relacje i nie możemy się doczekać, aby opowiedzieć więcej wspaniałych historii z Ryanem i jego zespołem”.

-Bob Iger, prezes wykonawczy The Walt Disney Company.

źródło: Engadget