Wakacje to czas, w którym możemy naładować baterie na resztę roku i zadbać o kondycję naszego ducha. Nie należy jednak zapominać o zabezpieczeniu się w materii finansowej na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, które mogą się wydarzyć i skutecznie zniweczyć plany na udany wypoczynek. Z tego tekstu dowiesz się, w jaki sposób możesz ochronić się przed konsekwencjami niebezpiecznych zdarzeń i spokojnie przeżyć wakacyjny wypoczynek.

Postaw na polisę turystyczną

Najlepszym i bardzo popularnym sposobem na zabezpieczenie się jest wykupienie polisy turystycznej. Pamiętaj jednak, że każda firma może dowolnie kształtować zakres ochrony, jakie oferuje w ramach ubezpieczenia, dlatego niezwykle ważne jest, by dobrze wybrać. W dobie koronawirusa należy zwracać szczególną uwagę na formy ochrony zagwarantowane przez ubezpieczyciela. Przed wyborem konkretnej polisy zastanów się, czego konkretnie oczekujesz od tego typu produktu. Warto również zajrzeć do rankingu ubezpieczeń turystycznych 2020 na https://www.polisaturystyczna.pl/. Znajdziesz w nim najkorzystniejsze oferty ubezpieczeniowe, które zagwarantują Ci spokojny wypoczynek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy turystycznej?

Jest kilka podstawowych elementów, które są niezwykle istotne przy wyborze ubezpieczenia. Zadbaj koniecznie, by wybrana przez Ciebie oferta zawierała:

R E K L A M A

OC – na wypadek, gdybyś spowodował niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpiałyby osoby trzecie. Z OC ubezpieczyciel pokryje roszczenia i wypłaci odszkodowania uczestnikom wypadku.

NNW – gdyby Twoje zdrowie uległo znacznemu pogorszeniu. W takiej sytuacji otrzymasz środki na leczenie lub rehabilitację. W razie Twojej śmierci najbliższa rodzina będzie miała prawo do odszkodowania.

Pokrycie kosztów leczenia – usługi medyczne poza granicami Polski są bardzo drogie. Dodatkowo w wielu kurortach możesz liczyć tylko na prywatną opiekę. W takiej sytuacji pokrycie kosztów leczenia jest wręcz podstawowym elementem każdej polisy. Pamiętaj również, by sprawdzić w OWU wszelkie wyłączenia od odpowiedzialności. W dobie koronawirusa to szczególnie ważne. Dowiedz się więcej na: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/koronawirus-a-ubezpieczenie-turystyczne

Ochrona bagażu – jeśli zgubisz lub zostanie Ci skradziony bagaż, ubezpieczyciel wypłaci stosowne odszkodowanie.

Zwrot kosztów rezygnacji z wyjazdu – czasami coś może pójść nie po Twojej myśli, dlatego warto zadbać o umieszczenie tego pakietu w umowie ubezpieczeniowej.

Czy warto wyjeżdżać za granicę w obecnej sytuacji?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Niektóre kraje już otwierają swoje granice i wpuszczają turystów. Musisz jednak liczyć się z obostrzeniami sanitarnymi. Radzimy też, żebyś zapoznał się z obowiązującymi zasadami, by nie utknąć na dwutygodniowej kwarantannie. Zawsze też możesz wybrać się na wakacje w Polsce i wesprzeć lokalną branżę turystyczną. Sprawdź, co można zobaczyć w Trójmieście będąc na wakacjach.

Czy polisa turystyczna wystarczy?

W większości wypadków tak, ale warto zabezpieczyć się jeszcze lepiej i zainwestować w kartę EKUZ. Dzięki niej możesz korzystać z podstawowej opieki medycznej w takim samym stopniu, jak obywatele kraju, w którym przebywasz. Dołączenie do programu jest darmowe, a w połączeniu z polisą wakacyjną zyskasz pakiet, który zagwarantuje Ci wszechstronną ochronę. Sprawdź szczegóły na stronie: Ekuz.com.pl

Podsumowanie

Zadbaj w wakacje nie tylko o potrzeby duchowe, ale pomyśl też pragmatycznie i zabezpiecz się przed finansowymi konsekwencjami nieoczekiwanych zdarzeń, które mogą stanąć na Twojej drodze. Pamiętaj słowa starego powiedzenia, które mówi, że przezorny jest zawsze zabezpieczony