Wahoo ELEMNT ROAM — możesz nazywać go nowym, odświeżonym lub jego drugą wersją. Jest podobny do poprzednika, ale nie daj się nabrać to całkiem nowy i znacznie lepszy komputer rowerowy.

Na palcach jednej ręki (no może dwóch) wymienię firmy, których produkty mogę kupić w ciemno i wiem, że będę zadowolony. Wahoo to właśnie jedna z nich. To pewnie dlatego Wahoo ELEMNT BOLT został laureatem naszego plebiscytu. Jeśli nowe Wahoo ELEMNT ROAM trafi do nas na testy, to jestem przekonany, że znów wygra w swojej kategorii. Sprawdzona konstrukcja, świetne funkcje, nowe możliwości i lepsze podzespoły to coś, co na pewno zasługuje na uwagę!

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Wahoo ELEMNT ROAM — nowy, ale dobrze znany

Przy okazji plebiscytu mieliśmy spory redakcyjny konflikt. Gustaw totalnie nie akceptował sytuacji, w której wygrywa solidny produkt praktycznie pozbawiony wad. Wolał jakieś tam zabawkowe drony z Chin.  Tutaj znajdziecie relację Sebastiana, który prywatnie zakupił poprzednią wersję Wahoo ELEMNT ROAM (poprzednią do opisywanej).

.jpgWahoo ELEMNT ROAM

Wahoo tradycyjnie trochę miesza w nazewnictwie. Tak jak w przypadku BOLTa, tak i w przypadku ROAM zmienia nazwę pierwszego modelu, dodając V1. Nowy ROAM tak jak BOLT przez jakąś chwilę będzie występował z przedrostkiem NEW, by po kilku miesiącach go stracić. Sprzedawcy również będą mieli problem z nazwą, już widzę, że niektórzy dodają do nazwy V2, żeby zaakcentować wersję, którą sprzedają.

Wahoo ELEMNT ROAM

Wahoo ELEMNT ROAM z NEW lub V2 w nazwie to sprzęt, który do złudzenia przypomina poprzednika. Zasadniczo zmiany w wyglądzie to żywszy ekran (64 kolory zamiast 8), port USB-C zamiast Micro USB, oraz nowe klawisze pod wyświetlaczem. Nowy Wahoo ELEMNT ROAM ma też delikatnie większą obudowę 90,5 mm x 59,5 mm x 20,5 mm względem 89 mm x 54,4 mm x 17,8 mm jak u poprzednika.

.jpgWahoo ELEMNT ROAM

Nowy ekran z większą ilością obsługiwanych barw na pewno wpłynie na obsługę i lepiej będzie prezentował dane. USB C to, czego się spodziewaliśmy i jest obecnie absolutnym standardem. Nowy jest też układ klawiszy pod ekranem. Teraz to typ Convex, czyli są one lekko wypukłe, dzięki czemu łatwiej będzie je obsługiwać, chociażby w rękawiczkach.

Oprócz tego Wahoo ELEMNT ROAM posiada więcej, bo aż 32 GB pamięci wewnętrzne (stary Roam miał 4 GB) oraz dwuzakresowy GPS z większą liczbą wspieranych systemów. Dzięki temu lepiej sprawdzi się z zalesionym terenie lub miejskiej dżungli.

Zaktualizowana funkcja podjazdów sprawia, że wykres aktualnego wzniesienia jest jeszcze bardziej czytelny. Oprócz tego teraz licznik automatycznie wykrywa i pokazuje wszystkie wzniesienia na wstępnie załadowanej trasie oraz pokazuje wszystkie ukończone już podjazdy. Można również wyświetlić bardziej szczegółowe informacje o bieżących lub nadchodzących podjazdach podczas jazdy. – czytamy na stronie dystrybutora.

Drugą nowością od strony oprogramowania jest możliwość udostępniania tras do nawigacji pobliskim znajomym. Ma to wyglądać podobnie jak wysyłanie plików za pośrednictwem Apple AirDrop. To funkcja stworzona z myślą o liderach, organizatorach sportowych czy zwykłych ustawkach i wycieczkach.

Cena nowego Wahoo ELEMNT ROAM to 1899 zł.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Wahoo.

Mike Saturnia, dyrektor generalny Wahoo powiedział:

„Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy ogłosić premierę nowego urządzenia w naszej ofercie liczników rowerowych. Nowy ELEMNT ROAM zapewnia kolarzom najlepsze wrażenia z jazdy. GPS działa niezwykle płynnie i dokładnie, a jednocześnie jest prostym i łatwym w obsłudze produktem.”

„Trzy lata temu wypuściliśmy ELEMNT ROAM z misją umożliwienia rowerzystom jazdy
dalej i odkrywania nowych granic. Nowy ROAM, z szeregiem nowych funkcji opartych na tej misji, pozycjonuje ten produkt jako najlepszy licznik dla każdego rowerzysty, który poszukuje wydajności, łatwości użytkowania i zaawansowanej nawigacji.”

„Zintegrowane możliwości Wahoo X i ROAM to kolejny krok naprzód w budowie najbardziej innowacyjnego i połączonego ekosystemu dla kolarzy i sportowców wytrzymałościowych.”

Dystrybutorem Wahoo w Polsce jest PRO BIKES.