Oracle podobno wygrywa walkę o TikToka w Stanach Zjednoczonych. Microsoft wycofał się po odrzuceniu jego propozycji przez ByteDance.

Wygląda na to, że zbliżamy się do końca zawirowań związanych z TikTokiem w USA. Wskazują na to najnowsze doniesienia The Wall Street Journal. Okazuje się, że to Oracle podobno wygrywa z konkurencją walkę o popularną na całym świecie aplikację. Konkurencja nie była byle jaka, o czym informowaliśmy już na DailyWeb, a wśród niej znalazł się także Microsoft. Tuż przed informacjami przekazanymi przez The Wall Street Journal, Microsoft opublikował swoje oficjalne oświadczenie na ten temat. Wynika z niego, że ByteDance odrzucił ofertę amerykańskiego giganta za zakup TikToka.

Kto da więcej? Coraz więcej zainteresowanych zakupem TikToka w USA

Podobno ByteDance dogadał się z Oracle

Zgodnie z przekazywanymi przez The Wall Street Journal informacjami, ByteDance miało się dogadać z Oracle. Przy czym mowa jest nadal o niesprzedawaniu amerykańskiej części TikToka. Oracle ma być „zaufanym partnerem technologicznym”, a nie nabywcą. Powyższe informacje nie zostały jeszcze potwierdzone przez żadną ze stron. Nie mniej jednak pojawiały się doniesienia, jakoby chińscy urzędnicy woleli blokadę TikToka, niż jego sprzedaż.

Zablokować TikToka, ale nie sprzedawać. Tak podobno wolą Chińczycy

TikTok i jego problemy w USA

TikTok w USA nie miał lekko w ciągu ostatnich miesięcy. Pod jego adresem padały oskarżenia o naruszanie zasad bezpieczeństwa i prywatności. Podejrzewa się, że TikTok jest narzędziem chińskiego rządu wykorzystywanym do szpiegowania obywateli innych państw, zwłaszcza Stanów Zjednoczonych. Po zablokowaniu aplikacji w Indiach pojawiły się informacje, że USA również się przyglądają sytuacji. Potem rozpoczęła się lawina działań przeciwko popularnej aplikacji. Na jej zablokowanie u swoich pracowników zdecydowała się firma Wells Fargo, a następnie Joe Biden i jego najbliższe otoczenie. Wszelkie podejrzenia doprowadziły do zagrożenia zablokowania TikToka w USA. Wyjściem z tej sytuacji miałaby być sprzedaż aplikacji. Pierwszym chętnym okazał się Microsoft, o czym oficjalnie poinformował. Pojawiały się doniesienia o Oracle, a nawet Twitterze. Po upływie terminu wyznaczonego przez Donalda Trumpa, jeśli nie dojdzie do sprzedaży, TikTok miałby być zablokowany, a ByteDance nie mógłby dokonywać transakcji z amerykańskimi firmami.

Źródło: The Wall Street Journal