Themeforest, jak co miesiąc, udostępnia za darmo trzy motywy WordPress do pobrania ze swoich bogatych zasobów. W styczniu są to: Regn, Bufet oraz Danni. 

WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią. Niedawno Kasia pisała na temat tego, że blisko 40% stron opublikowanych w Internecie korzysta właśnie z tego darmowego CMS. Nie ma się co dziwić, jest on dość łatwy w obsłudze, a szereg wtyczek rozszerza jego możliwości. WordPressa wykorzystuje się dziś nie tylko do tworzenia blogów, ale także rozmaitych witryn internetowych, a także sklepów (z dodatkiem WooCommerce). Nic więc dziwnego, że wiele osób rozgląda się za motywami do WordPressa, aby w efekcie strona, czy blog, wyglądały ciekawie. W trakcie tych poszukiwań często użytkownicy tego CMS-a lądują na Themeforest. Ten serwis to istna skarbnica płatnych motywów dostosowanych do różnych oczekiwań. Themeforest jest jeszcze ciekawy z jednego względu – co miesiąc udostępnia 3 motywy WordPress zupełnie za darmo.

Niemal 40% stron w internecie działa dziś na WordPress

Themeforest udostępnia za darmo motywy do WordPress

Bogate zasoby Themeforest obfitują w wiele ciekawych propozycji dla wszystkich szukających motywów do WordPressa. Wszystkie oczywiście są płatne. Nie mniej jednak platforma wie, jak kusić potencjalnych klientów. Themeforest wchodzi w skład Envato Market, który co miesiąc udostępnia kilka elementów ze swoich zasobów całkowicie za darmo. Staramy się dla Was w każdym miesiącu przygotowywać takie zestawienie. Nie inaczej jest z Themeforest. Co prawda motywów udostępnionych bezpłatnie nie ma dużo, jednak często zdarzają się perełki. 

themeforest motywy wordpress za darmo

Co można pobrać w styczniu za darmo z Themeforest?

W styczniu Themeforest udostępnił za darmo kolejne 3 motywy. Użytkownicy serwisu mogą pobrać Regn, który można wykorzystać do różnych projektów, jest on w miarę uniwersalny. Dostępny jest także Bufet przeznaczony jako witryna oprogramowania lub też aplikacji mobilnej. Ostatnim jest Danni – motyw przeznaczony typowo dla bloga. 

Styczniowe gratisy od Envato. Sprawdź, co możesz pobrać za darmo!

Jak pobrać za darmo motyw WordPress z Themeforest?

Żeby pobrać za darmo motywy z Themeforest niezbędne będzie posiadanie konta. Jeśli już je macie, wystarczy, że się zalogujecie. W innym przypadku konieczne będzie przejście przez proces rejestracji (konto jest darmowe). Po zalogowaniu i przejściu na dedykowaną stronę każdego z opisanych wyżej motywów, po prawej stronie zobaczycie możliwość pobrania go za darmo. Pamiętajcie jednak, że w ten sposób nie kupujecie regularnej licencji. Nie będziecie zatem mogli zaktualizować motywu, ani skorzystać z pomocy autorów.