W sieci już ponad 12 mln nowych domen!

W sieci już ponad 12 mln nowych domen!

Opublikowano 11.02.2016 10:39 -


To w sumie dość zaskakujące, jednak coraz częściej zdarza mi się zauważyć stronę internetową, która oparta jest właśnie o nową domenę. Co ciekawe to nie jest przypadek, bo jak donoszą najświeższe statystyki,  nowe domeny kilka dni temu przekroczyły barierę 12 mln zarejestrowanych sztuk.

Oczywiście w stosunku do domen tzw. starej daty, jest to raczej kropla w morzu. Najważniejsze jednak, że trend zakupowy systematycznie rośnie. Jestem także przekonany, że niebawem będziemy mieli do czynienia z efektem kuli śniegowej, jak jeden czy drugi znany globalnie produkt, pochwali się nową domeną np. przy nowej kreacji marketingowej.

Aktualnie niepodzielnie króluje w rankingu popularności rejestr .XYZ, która osiąga monstrualną liczbę 2,2 mln zarejestrowanych końcówek. Potem kolejno rejestr .TOP (1,1mln), .CLUB (700k), .WANG (633k). Pierwszą geodomeną w rankingu jest .NYC, domena związana z Nowym Jorkiem, która osiągneła 75k rejestracji. Wynik ten zasługuje na uwagę, tym bardziej że operator tego rejestru posiada restrykcje rejestracyjne (jeśli nie posiadasz adresu firmy/zamieszkania w NY, wówczas domeny nie zarejestrujesz).

Dynamika przyrostu jest naprawdę imponująca, gdyż raptem 12 stycznia 2016r., suma zarejestrowanych domen przekroczyła 11mln. Czy kolejne miesiące przyniosą kolejne miliony? Zanosi się, zdecydowanie.

Wieści z Rozładowani.pl