W takich sytuacjach nie ma lepszego rozwiązania niż te na licencji Open Source. Rynek sklepów internetowych jest dość złożony i jeśli chodzi o platformy sprzedażowe jest w czym wybierać. Spośród tej całej puli, zdecydowałem się na dwa rozwiązania, które będę musiał gruntownie przetestować (PrestaShop i GekoSale). Ten drugi to rodzime rozwiązanie polecone mi przez G+. Na razie jednak uwaga skupiła się na Prestę, tutaj jego ogromna przewaga – wielkość społeczności.

Zainstalowałem ją na serwerze i czeka na testy. Zapowiada się dość obiecująco, martwi mnie jednak, że część tych naprawdę przydatnych skryptów jest niestety płatna. O ile jestem gotowy na koszta a co najmniej się z nimi liczę, to tutaj klops – gdyż są one całkiem wygórowane.

Zależy mi na obsłudze sprzedaży plików, generowaniu linków do dokonaniu zakupów. To główne wyznaczniki, zobaczymy jak oba skrypty sobie poradzą. Może sami macie jakieś propozycje? Obawiam się, że całość sprowadzi się do napisania własnego, dedykowanego rozwiązania. Testy pokażą.