Kiedy dostaliśmy taką prasówkę, nie sądziłem czy brać to na poważnie. Przez chwilę myślałem, że chodzi o aparaty zabawkowe, dla laleczek Barbie, dla Kena, aby mógł robić selfie, itd. Nic bardziej mylnego – są to prawdziwe aparaty cyfrowe, które są dedykowane dzieciom.

Aparaty cyfrowe Barbie i Hot Wheels

Wyprodukowano cztery modele aparatów dla najmłodszych: dwie wersje od Barbie i dwie Hot Wheels.

Aparaty umożliwiają nie tylko robienie zdjęć, ale również nagrywanie filmów z dźwiękiem – do aparatu dołączona jest karta pamięci microSDHC o pojemności 8 GB. To doskonałe narzędzie, by nauczyć się podstaw fotografii i filmowania, kadrowania ujęć i pracy w różnym oświetleniu, zwłaszcza że jego obsługa jest bardzo prosta. Dostępne są cztery warianty kolorystyczne: różowy, niebieski, fioletowy i żółty.

-czytamy w materiale prasowym. Dalej jest jeszcze ciekawiej i… ambitniej:

Model BB-WPKIDCAM20 dodatkowo ma wodoszczelną obudowę, dzięki czemu mali odkrywcy mogą robić zdjęcia i nagrywać filmy również pod wodą. Jest też wyposażony w zestaw uchwytów, pozwalających na zamontowanie go do kasku lub kierownicy roweru. Z kolei model HT-KIDCAM24 jest wyposażony w dodatkowy tylny obiektyw do robienia zdjęć “selfie” Ma również większy ekran.

HotWheels HT KIDCAM24

Przejdźmy jednak do konkretów i specyfikacji. Czy takie aparaty mogą nauczyć dzieci porządnego podejścia do fotografii, a co najważniejsze – wykonać dobrej jakości zdjęcia? Niestety ciężko jest się czegoś dowiedzieć, bo nie wiemy nic o matrycach, rozdzielczościach i innych kwestiach technicznych poza:

Specyfikacja techniczna BB-Kidcam20 i HT-Kidcam20:

lampa błyskowaLED
typ ekranuLED
przekątna ekranu2 cale
nośnik danychkarta microSDHC
pojemność nośnika danych8 GB
format zapisu zdjęćJPG
format zapisu filmówAVI
rejestrowanie dźwiękutak
akumulator400 mAh
USBtak
typ złącza USBmicro
wymiary74 x 77 x 41 mm
waga79 g

Przesyłamy zapytanie do producenta w kwestii ceny i bardziej konkretnych danych technicznych ;-)


Posłuchaj nas!