W nowym Gmailu prócz wyglądu, będą także wygasające maile

W nowym Gmailu prócz wyglądu, będą także wygasające maile

Opublikowano 18.04.2018 20:17 -


Moc nowości od Google nadchodzi. Głośno się zrobiło o ich planowanym redesignie kultowego Gmaila, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Okazuje się, że to jednak nie wszystko, bo prócz tego, pojawią się jeszcze mejle z terminem przydatności.

Nowy wygląd zdaje się, że przypadł nie tylko mi do gustu. Co tu dużo mówić, prezentuje się on naprawdę świetnie. Lekkość, czytelność i lepsze zagospodarowanie prawego sidebara.

Oto jak będzie wyglądał nowy Gmail!

Jak jednak donoszą media branżowe, to jednak nie koniec nowości. Otóż okazuje się, że niekontrolowany wyciek informacji o nowościach, jest jeszcze bardziej niekontrolowany niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Tech Crunch kilka dni temu zaprezentował nawet screeny z nowej funkcji, z której ucieszą się fani prywatności.

źródło: Tech Crunch

Otóż będzie najpewniej można ustawiać przydatność mejli. Co to oznacza? Otóż będziecie mogli zadecydować przez jaki okres czasu wiadomość ma być dostępna w skrzynce odbiorczej adresata. Po upłynięciu zadanego czasu, nie będzie możliwości sprawdzenia wysłanej wiadomości.

Co ciekawe, to nie wszystko. Prócz terminu dostępności, który będzie można ustawić podczas wysyłania wiadomość poprzez Gmail, dostępna będzie opcja odczytania mejla po wpisaniu kodu… który będziecie mogli wysłać znajomemu przez SMS.

źródło: Tech Crunch

Nie jest to żadna rewolucyjna nowość, bo konkurencyjne rozwiązania udostępniają analogiczne rozwiązania, jednak dobrze widzieć, że Gmail idzie z duchem czasu. Niestety nie wiadomo czy usługa będzie wspierana także poza samym Gmailem.

Funkcja będzie dostępna przy tworzeniu nowej wiadomości i nosi nazwę confidental mode. Jej dostępności możemy się spodziewać z pewnością wraz z wprowadzeniem nowego interfejsu. Kiedy? Tego niestety super nieokontrolowane przecieki nie określają. Mam nadzieję, że nie każą nam długo czekać.

Wieści z Rozładowani.pl