W Mapach Google pojawią się nowe trasy rowerowe z uwzględnieniem stacji bikesharingu

Opublikowano 20.07.2020 21:53 -


Google pracuje nad wdrożeniem w Mapach Google nowych tras rowerowych. Firma chce także uwzględnić trasy, do których pokonania można wykorzystać wynajmowane rowery, aby trafiły one bezpośrednio do odpowiednich stacji. 

Sezon letni sprawia, że rośnie popularność wykorzystywania rowerów jako środków transportu, a także form rekreacji. Zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa, ludzie chętnie przesiadają się na rowery, rezygnując z komunikacji miejskiej. Google dostrzega te aspekty i dlatego pracuje nad wdrażaniem w Mapach nowych tras rowerowych.

Nowe trasy rowerowe w Mapach Google

Google wykorzystuje do dodawania nowych tras rowerowych w Mapach uczenia maszynowego oraz skomplikowanych algorytmów. Trasy, które pojawiają się w nawigacji, są także dostarczane przez lokalne władze oraz samych użytkowników. Firma zauważa, że te trasy ciągle mogą się zmieniać w wyniku różnych działań. Chcąc być na bieżąco z nowymi ścieżkami rowerowymi, Google zachęca do zgłaszania nowych, które mogą się pojawiać w Mapach i zapewnia, że setki tysięcy tras pojawi się w Mapach w ciągu najbliższych miesięcy. 

google maps bike

Nawigacja uwzględni bikesharing

Ponadto, chcąc ułatwić dotarcie do celu z wykorzystaniem wynajmowanych rowerów, firma uwzględni stacje dokujące na swoich Mapach i weźmie je pod uwagę podczas planowania trasy. Dotychczas z Mapami zintegrowano informacje o lokalizacjach rowerów i skuterów operatora Lime. Teraz Google chce rozszerzyć funkcjonalność i pokazywać użytkownikom trasy uwzględniające czas dojścia do stacji dokującej, ilość dostępnych rowerów na wynajem, lokalizacji stacji dokującej najbliżej miejsca, do którego chcemy dotrzeć oraz trasy dotarcia z niej do miejsca docelowego. Niestety taki sposób prezentacji trasy nie możemy jeszcze liczyć w Polsce. Google na razie uwzględni rowery wynajmowane w 10 miastach: 

  • Chicago, Stany Zjednoczone (Divvy/Lyft)
  • Nowy Jork, Stany Zjednoczone (Citi Bike/Lyft)
  • Obszar Zatoki San Francisco, Stany Zjednoczone (Bay Wheels/Lyft)
  • Waszyngton, Stany Zjednoczone (Capital Bikeshare/Lyft)
  • Londyn, Anglia (Santander Cycles/TfL)
  • Meksyk, Meksyk (Ecobici)
  • Montreal, Kanada (BIXI/Lyft)
  • Rio De Janeiro, Brazylia (Bike Itaú)
  • São Paulo, Brazylia (Bike Itaú)
  • Tajpej i Nowe Tajpej, Tajwan (YouBike)

google maps bike 2

Jednak firma informuje, że współpracuje już z innymi operatorami dostępnymi w kolejnych miastach. Miejmy nadzieję, że uwzględnienie wynajmowanych rowerów oraz stacji ich dokowania niebawem pojawi się w naszym kraju. 

Źródło: Google

Wieści z Rozładowani.pl