W końcu znalazłem prawie idealny plugin do robienia zrzutów ekranu w Chrome

Opublikowano 28.02.2013 12:53 Aktualizacja: 28.02.2013 13:09 - 6


Byłem ogromnym zwolennikiem Firefoxa przez bardzo długi czas. Ostatecznie pożegnałem się z nim przy wersji oznaczonej numerem 12 o ile pamięć mnie nie myli. Dość miałem toporności i bardzo słabej wydajności. Chrome bił/bije(?) ognistego lista pod tym względem na głowę. Oczywiście samego lisa się z dysku nie wyzbyłem, ze względu na świetne wtyczki takie jak Firebug, którego w pełnej wersji brakuje w Chrome. Prócz tego, szkoda było mi się rozstawać z wtyczką FireShot, która była niemal doskonałym narzędziem do wykonywania zrzutów ekranu. W Chrome przetestowałem kilkanaście rozwiązań i niestety nie trafiłem na nic, co w pełni sprostało by moim wymaganiom.

Ostatnio jednak na jednym z portali technologicznych znalazłem recenzje narzędzia o nazwie Fotteria i zapewnieniu, że to jest właśnie ten plugin, który jest mi potrzebny. Zainstalowałem, sprawdziłem, zostawiłem i jestem zadowolony. Fotteria ma to, czego mi brakowało w pozostałych wtyczkach do Chrome, tj. narzędzia edycyjne, swobodny wybór obszaru zrzutu i najważniejsze: automatyczne generowanie linka do obrazka!

fotteria

Fotteria obsługuje zapis wybranych elementów lub całych/widocznych elementów. Ja osobiście mam problem ze skrótami klawiszowymi, które pomimo wprowadzonych zmian nie chcą działać. Kolejnym problemem jest, że w losowych przypadkach wtyczka nie chce się uruchomić po kliknięciu w ikonkę. Zdarza się jeszcze stosunkowo często, że gdy zaznaczam wybrany obszar zrzutu, zaznacza mi się również tekst pod nim, co bywa frustrujące.

Pochwalić jednak narzędzie trzeba za opcję szybkiego zrzutu, która po wskazaniu wybranego fragmentu strony od razu generuje link do obrazka. Prócz tego, jeśli dokonacie autoryzacji w Fotterii, otrzymacie możliwość dostępu do wszystkich dokonanych zrzutów.

Narzędzie edycyjne wbudowane w Fotterie powinno wystarczy do stosunkowo prostych edycji. Jest w nich umieszczanie strzałek, bloków z wypełnieniem lub bez czy też możliwość zmiany rozmiarów obrazka.

Wszystkim którzy poszukują kompleksowego narzędzia tego typu, polecam gorąco Fotterie. Zakres funkcjonalny jest spory, dla mnie zupelnie wystarczający no i do tego prostota obsługi.

Wieści z Rozładowani.pl