Brak tagów oraz wyszukiwarki.

O zgrozo. Czasami brak obu, czasami jednego. Tak na serio to potrzeba obu rzeczy aby działało to sprawnie – dobrej kategoryzacji zdjęć poprzez tagowanie oraz wyszukiwarki, żeby to co otagowane dało się przecież jakoś przeglądać.

Często sporo czasu zajmuje znalezienie odpowiedniego zdjęcia. Darmowe stocki to coraz częściej serwisy prowadzone przez grupkę znajomych lub nawet jednego pasjonata. Bardzo szybko się pojawiają i równie szybko znikają. Tagowanie wszystkich zdjęć nie należy do super ekscytujących zadań. Łatwo się wypalić. Chyba właśnie dlatego istnieją takie braki w tej kwestii.

Powstaje dużo stron, które agregują zawartość z różnych serwisów stockowych. Nie raz przeglądając czyjeś blogi można natknąć się na zestawienie stocków, które poleca. Ale co z tego, dalej brakuje łatwości ich przeszukiwania i koniec końców trzeba krążyć po kilku/kilkunastu stronach zanim trafimy na odpowiednie (lub w miarę odpowiednie, bo nie mamy już czasu) zdjęcie.

Człowiek uczy się przez całe życie, a i tak umiera głupi. Dowiedziałem się dziś, co znaczy słowo Passel po angielsku. Potocznie można powiedzieć paczka (w sensie znajomych, ludzi etc. ,nie pocztowa).

Raptem kilka dni temu udało mi się na jednej z grup Facebookowych wkręcić w zaproszenia do tego serwisu. Passel.co.

Pokrótce: serwis agreguje zdjęcia z wielu źródeł i wyświetla je w formie grida. Nic odkrywczego.

555a17c40bf18

Cały bajer polega na tagowaniu fotek. Tak jak pisałem wcześniej, łatwo się wypalić. Twórcy Passel.co oddali tę czynność w ręce swojej powstającej (serwis jest jeszcze w fazie zamkniętej bety) społeczności. Każdy może otagować nowe fotki:

555a1773db766

Lub poprawić tagi pod już zagregowanymi zdjęciami.

555a2a55d84c5

Możemy dodatkowo oznaczać zdjęcia gwiazdkami – cholernie przydatna funkcja, która pozwoli uniknąć dodawania do zakładek przypadkowo napotkanych zdjęć tak ładnych, że aż proszących się o użycie gdzieś :) Na „ karcie” ze zdjęciem od razu mamy pokazany typ licencji wraz z objaśnieniem. Wszystko to, czego mi brakowało dotychczas.

Jestem tutaj raptem godzinę, a wiem że zagoszczę się na dużo, dużo dłużej. Jeśli jeszcze uda się zebrać społeczność ludzi, którzy będą pomagać w tagowaniu wyjdzie z tego serwis typu must have dla każdego blogera i designera.

Zachęcam was do zapisania się w kolejce do dostępu do Passela, jeśli zostawicie w komentarzach swój email (lub go do mnie wyślecie) to roześlę zaproszenia z serwisu (też idą jakiś czas – przyznawane są w partiach).

 

Passel.co

 

Zdjęcie pochodzi z serwisu getrefe i zostało znalezionie właśnie przez passel.co


Posłuchaj nas!