Długo czekaliśmy na premierę Google Pixel 4A. W międzyczasie pojawiało się sporo przecieków, jak to zwykle bywa przy okazji możliwej prezentacji nowego smartfona na rynku. Spodziewaliśmy się budżetowca, nadal ze świetnym aparatem, ale przede wszystkim z w miarę akceptowalną ceną, niepowalającą z nóg. Możemy już zakończyć spekulacje, bo Google zaprezentowało Pixel 4A, jednocześnie informując o kolejnych dwóch smartfonach, które pojawią się w portfolio, czyli Pixel 4A 5G oraz Pixel 5. Dwa ostatnie modele pojawią się w sprzedaży jesienią tego roku, natomiast Pixela 4A można zakupić w przedsprzedaży. Jego wysyłka rozpocznie się 20 sierpnia.

Front Google Pixel 4A

Specyfikacja Google Pixel 4A

Google Pixel 4A na papierze prezentuje się całkiem interesująco. Oczywiście musimy pamiętać, że to nie jest flagowiec, a smartfon ze średniej półki. Sercem Google Pixel 4A jest procesor Qualcomm Snapdragon 730G (2x Cortex-A76, 6x Cortex-A55) wspierany przez 6 GB pamięć RAM. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji 128 GB miejsca na dane. Wymiary urządzenia to 144 x 69.4 x 8.2 mm, a waga 143 gramy. Google zastosowało w Pixelu 4A wyświetlacz OLED o wielkości 5,81 cala z rozdzielczością 1080 x 2340 piksele. To pozwoliło uzyskać zagęszczenie pikseli na poziomie 443 ppi. Ekran pokryty jest szkłem Gorilla Glass 3. Nie uświadczymy tutaj klasycznego już notcha, tylko dziurkę z kamerą znajdującą się w górnej lewej części wyświetlacza.

Aparaty w Google Pixel 4A

Na tylnej obudowie Google Pixel 4A znajdziemy jeden aparat. Ma on rozdzielczość 12,2 mpx, a szerokość pikseli to 1,4 μm. Na jakość zdjęć, oprócz rozdzielczości i szerokości pikseli, wpłynąć ma detekcja fazowa w ramach autofokusa, a także optyczna i elektroniczna stabilizacja obrazu. Tylna kamera pozwala na rejestrowanie filmów w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę, 1080p przy 30, 60 oraz 120 klatkach na sekundę, oraz 720p przy 30, 60 oraz 240 klatakch na sekudnę. Na przedzie umieszczony został aparat o rozdzielczości 8 mpx.

Front i tył Google Pixel 4A

Brak ładowania bezprzewodowego

Ponadto, w Google Pixel 4A można znaleźć głośniki stereo i coś, co dziś nie jest sprawą oczywistą, gniazdo słuchawkowe. Zgodnie ze zmieniającymi się standardami, nowy smartfon od Google naładujemy za pośrednictwem USB typu C. Oczywiście skorzystamy z płatności mobilnych poprzez NFC. Niestety Google Pixel 4A nie został wyposażony w ładowanie bezprzewodowe, ani modem 5G, który ma się pojawić w Google Pixel 4A 5G. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida w wersji 10. Google wyceniło Pixela 4A na 349$.

Smartfon Google Pixel 4A 5G

Wraz z premierą i rozpoczęciem przedsprzedaży Pixela 4A, Google zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży dwóch kolejnych smartfonów. Mowa o Pixelu 4A 5G oraz Pixelu 5. Obydwa urządzenia mają pojawić się jesienią tego roku.

Źródło: Google