Play rośnie w siłę, a oferta skierowana do klientów, to nie tylko szeroki wybór, ale także nowoczesne, intuicyjne rozwiązania, o których jeszcze kilka lat temu mogliśmy, co najwyżej – pomarzyć. Przyjrzyjmy się Telewizji Nowej Generacji w Play i temu, w jak w prosty sposób możemy dopasować ją do swoich oczekiwań.

Czym tak naprawdę jest Telewizja Nowej Generacji w Play? To rozwiązanie, które w założeniach pozwala łączyć standardową ofertę telewizyjną z dostępem do serwisów VOD. Co ważne, klient może łatwo wymieniać elementy składowe swojego pakietu nawet co miesiąc. Możliwość dopasowania do swoich oczekiwań to klucz do uzyskania pełnej satysfakcji z tej formy rozrywki. W dalszej części materiału przedstawimy najważniejsze zalety związane z różnorodnością treści i ich jakością, jak również prostą konstrukcję oferty i łatwość dopasowywania jej pod indywidulane potrzeby. Porozmawiamy również o tym, w jaki sposób dodawać lub usuwać punkty. Zanim przejdziemy do meritum, dodam tylko, że ostatnie roszady związane z decyzjami operatorów nie wpłyną na abonentów UPC. Ci, w dalszym ciągu mogą korzystać z usług według podpisanej wcześniej umowy. W kontekście dołączenia marki do portfolio Playa jest to istotne, bo daje klientom swobodę wyboru.

Telewizja nowej generacji w Play

Telewizja nowej generacji w Play

Decydując się na bazową ofertę dla nowych klientów, Telewizja Nowej Generacji z dostępem do 75 kanałów oraz 25 punktami miesięcznie będzie kosztować nas 45 zł/mies. (uwzględniając 20 zł rabatu). Klienci, przez pierwsze 6 miesięcy będą mogli korzystać z dodatkowych 100 punktów na każde 30 dni użytkowania. Aktywacja usługi jest w pełni darmowa. Dobrze, ale na co tak naprawdę możemy spożytkować przyznane punkty?

Poza dostępem do 75 kanałów telewizyjnych, możemy rozdzielić nasze punkty pomiędzy serwisy streamingowe z serialami i filmami, a dodatkowe kanały sportowe, filmowe, dokumentalne lub takie, zawierające content dla najmłodszych. Przykładowo:

HBO Max i Netflix Podstawowy będą „kosztować” nas 25 punktów. Pakiety Eleven Sports, Filmy i seriale (AMC, AXN, SciFi i inne) oraz pakiet Sport (Polsat Sport, Polsat Sport Extra i inne) to jedynie 10 punktów. Za Cinemax Play liczy sobie tylko 5 punktów i podobnie wygląda to w temacie pakietu Info, pakietu Kids i Pakietu Dokumenty. Jest w czym wybierać i dysponując nawet 25 punktami, jesteśmy w stanie dobrać treści zgodnie z naszymi upodobaniami.

Telewizja nowej generacji w Play

Jeśli martwicie się o to, czy Telewizja Nowej Generacji w Play zapewni satysfakcjonującą jakość, możecie przestać. Za obsługę całej platformy odpowiada nowoczesny dekoder z AndroidTV – Play BOX TV. Urządzenie oferuje obsługę rozdzielczości 4K wraz z Dolby Vision, pilot idealnie współpracujący z wiodącymi VOD oraz zgodność z kodekami VP9, H.264, H.265 (HEVC). Nie zabrakło tutaj 3 GB RAM, funkcji Chromecasta oraz obsługi standardów Bluetooth 5.0, WiFi ax. Jeśli chodzi o porty, jest lepiej niż dobrze. Mamy tutaj standardowe wyjście antenowe, HDMI, czytnik kart microSD, pojedynczy slot USB-A, a także LAN i SPDIF.

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, kluczem do satysfakcji klientów korzystających z Telewizji Nowej Generacji jest elastyczność i przejrzystość oferty. Skupmy się na niej.

Łatwe zarządzanie punktami w telewizji Play

Porozmawiajmy o koncepcji punktów w telewizji Play. Co miesiąc na konto użytkownika trafia nowa pula punków, które można wymienić na dostęp do wybranych serwisów streamingowych oraz na pakiety kanałów. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że niewykorzystane punkty nie przechodzą na kolejny okres rozliczeniowy i możemy operować na nich tylko w ramach jednego cyklu. Niemniej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmieniać pakiety i dostępy co miesiąc. Dla przykładu – obejrzeliśmy interesujące nas treści dostępne na Netflixie, w kolejnym okresie możemy przejść na HBO Max. Liczbę punktów możemy w łatwy sposób sprawdzić w aplikacji Play.

Aktywacja pakietu jest prosta, trwa dosłownie chwilę i podobnie wygląda kwestia wyłączenia danego dodatku. Jeśli natomiast w jednym okresie zapragniemy korzystać z większej niż zazwyczaj liczby pakietów lub dostępów do serwisów streamingowych, nie będzie to żadną przeszkodą. Wystarczy dokupić paczkę punków, które otworzą przed nami nowe możliwości. 10 punktów kosztuje 20 zł, 20 punktów – 25 zł, natomiast za 40 zł otrzymamy aż 40 punktów.

play 4

Zmiana serwisów VOD co miesiąc

Przywykliśmy do tego, że pakiety wykupujemy podczas podpisywania zobowiązania. Zdarza się, że możemy aktywować lub dezaktywować dostępy do poszczególnych usług w trakcie trwania umowy, ale najczęściej nie możemy wtedy liczyć na bonusy czy atrakcyjną cenowo ofertę. Do pełnej listy 75 kanałów możemy dokupić dostęp do serwisów streamingowych: Netflix, HBO Max oraz Canal+ Online. W grę wchodzą też pakiety telewizyjne Polsat Sport Premium, Eleven Sports Premium, Filmy i seriale, Sport, Polsat, Info oraz Kids. Naprawdę trudno nie znaleźć tu czegoś dla siebie.

Elastyczność oferty pozwala na swego rodzaju sezonowość wyboru. O ile w okresie wakacyjnym chętniej celujemy w pakiet kanałów dla dzieci oraz dostęp do seriali na platformach streamingowych, o tyle podczas cyklicznych rozgrywek sportowych z pewnością zdecydujemy się na dostęp do kanałów transmitujących tego typu wydarzenia. Najważniejsze jest jednak to, że decydując się na Telewizję Nowej Generacji w Play, zyskujemy pełną kontrolę nad subskrypcjami i dostępem do ulubionych serwisów VOD.

Play 5

Wygodne korzystanie z telewizji Play w domu i poza domem

Przyjęło się, że telewizję oglądamy głównie w domowym zaciszu. Tak było przez lata, ale po co się ograniczać. Z telewizji Play możemy korzystać nie tylko w miejscu zamieszkania. Możemy zabrać ją ze sobą na działkę na Mazurach lub plażę w Hiszpanii. Usługa działa bowiem na terenie całego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jedyne, czego potrzebujemy, to dekoder, który podepniemy do internetu.

Nie ogranicza nas więc ani czas, ani miejsce. Przewaga nad tradycyjną telewizją jest bezdyskusyjna. Co więcej, nie musimy korzystać z telewizora. Telewizja Play pozwala na konsumpcję multimediów również z poziomu urządzenia mobilnego.

Wolność, wygoda i pełna kontrola nad kosztami

Podsumujmy – wybierając Telewizję Nowej Generacji w Play, zyskujemy wolność wyboru, elastyczność i wygodne przełączanie się pomiędzy usługami w zależności od potrzeb. System bazujący na punktach jest przejrzysty i intuicyjny, zasady z nim związane pozwalają dopasować ofertę pod konkretne oczekiwania i co ważne – nie jesteśmy uwiązani czasowo z naszą decyzją. Wybory można bowiem weryfikować każdego miesiąca.

Szczegółowe informacje o ofercie telewizyjnej w Play znajdziecie na stronie operatora. Pamiętajcie, że przez pierwsze 6 miesięcy użytkowania będziecie otrzymywać aż 100 dodatkowych punktów na miesiąc. Grzech nie skorzystać.

Play w domu i poza domem – nowa telewizja i nowy światłowód w ofercie fioletowych