W Google Phone 44 będzie funkcja nagrywania połączeń z możliwością transkrypcji?

W Google Phone 44 będzie funkcja nagrywania połączeń z możliwością transkrypcji?

Opublikowano 29.01.2020 18:44 -


Zaledwie kilka godzin temu informowałam Was o funkcji transkrypcji tekstu w czasie rzeczywistym przez tłumacza Google. Jak się okazuje nie jest to ostatnia aplikacja, jaka ma otrzymać takie możliwości. Firma prawdopodobnie opracowała swój produkt już na tyle, by móc zmodyfikować go również pod wymagania własnych usług systemowych na Androida. Oczywiście nie są to informacje oficjalne! Zespół 9to5google odkrył kod w najnowszej wersji aplikacji Google Phone, który miałby zwiastować nadejście funkcji transkrypcji.

Ostatnio wprowadzone zmiany w telefonie obejmowały między innymi dodanie możliwości nagrywania połączeń. Biorąc pod uwagę to, co zostało odkryte dzisiaj, zaczyna wszystko się łączyć w całość. Dzięki nagrywaniu, dźwięk mógłby dotrzeć ponownie do telefonu i zostać przełożony na formę pisemną. Czy jednak tak się stanie? I jakim cudem fragmenty kodu aplikacji wydostały się na zewnątrz?

Dekompilacja APK Google Phone 44 i częściowy dostęp do kodu źródłowego

Najnowsza wersja aplikacji, przesyłana przez Google do Sklepu Play, została zdekompilowana przez zespół profesjonalistów. W trakcie całego procesu mieli oni możliwość zobaczyć co niektóre linijki kodu, częściowo wskazujące najnowsze funkcje Google Phone. Nie oznacza to jednak, że rzeczywiście zostały one odpowiednio zinterpretowane podczas odczytu, gdyż na bazie częściowych informacji trudno jest powiedzieć jednoznacznie, czy transkrypcja na pewno się pojawi. Rozwój ostatnich usług może sugerować, że jest to bardzo prawdopodobne, dlatego 9to5google postanowiło po swojemu przedstawić, jak mogłaby działać funkcja nagrywania połączeń z możliwością transkrypcji.

Transkrypcji nigdy dość, czyli wizualizacja działania Google Phone 44

Należy zacząć od tego, że nagrywanie rozmów musiało zostać odpowiednio przemyślane, by nie naruszało ono żadnych norm prawnych. Dlatego prawdopodobnie podczas pierwszego użycia użytkownik otrzymywałby powiadomienie, wymagające potwierdzenia legalności wykorzystania tej funkcji. Aby mieć pewność, że druga osoba jest świadoma nagrywania, podczas rozpoczęcia obie strony usłyszą komunikat „to połączenie jest teraz rejestrowane”. Następnym krokiem miałaby być właśnie transkrypcja nagrania – podobna funkcja została przedstawiona w czasie premiery Pixela 4 i sprawowała się naprawdę świetnie. Należy więc mieć nadzieję, że spekulacje są prawdziwe i już niebawem obie możliwości będą dostępne na wszystkich smartfonach z Androidem.

Więcej o tym, jak zdobyć najnowszą wersję Google Phone oraz o jej testach, znajdziecie TUTAJ.

Wieści z Rozładowani.pl