Serwis 9to5Google donosi, że Google wprowadzi do usługi Meet nowe funkcje. Mowa tu o nowych możliwościach moderacyjnych, rozmyciu tła w trakcie wideokonferencji, sondach, Q&A.

Rozszerzenie funkcji moderatora

Moderatorzy będą wyposażeni w więcej funkcji pozwalających na zarządzanie spotkaniami. Google zapowiada dodanie przycisków odpowiedzialnych za dodawanie nowych członków do spotkania, prezentowania, a także wyciszania uczestników spotkania. Takie funkcje już znajdują się w ramach usługi, jednak mają być zlokalizowane w taki sposób, aby użytkownicy szybciej mogli je odnaleźć i z nich skorzystać.

Ponadto moderatorzy będą mogli sprawdzać frekwencję swoich spotkań. Ciekawie zapowiada się również dzielenie dużych spotkań na mniejsze grupy funkcjonujące równolegle do głównego, z możliwością ponownego połączenia wszystkich uczestników na zakończenie lub podsumowanie konferencji.

Rozmycie tła w Google Meet

Wzorem konkurencyjnych usług, takich jak Skype, czy Zoom, w Google Meet pojawi się rozmycie tła w trakcie wideokonferencji. Ponadto, możliwe będzie wykorzystanie niestandardowego tła, jednak funkcja ta będzie możliwa do wyłączenia przez administratora. Wszystko po to, aby ukryć otoczenie rozmówcy i zapewnić bardziej komfortowe warunki spotkania.

Nowe możliwości interakcji użytkowników

Poza wyżej wspomnianymi Google chce wprowadzić funkcje zwiększające możliwość interakcji między użytkownikami usługi. Jedną z nich będzie tworzenie oraz uczestnictwo w sondach. Drugą zadawanie pytań oraz uzyskiwanie odpowiedzi (Q&A) w oddzielnej sekcji, aby nie przeszkadzać w głównej rozmowie. Trzecia możliwość to zgłoszenie chęci zadania pytania lub wypowiedzi.

Funkcje dla nauczycieli

Poza wyżej wymienionymi nowościami, przewidzianymi dla użytkowników korporacyjnych, Google chce dodać kilka opcji dla nauczycieli. Jednak skupiają się one głównie na zarządzaniu dodawaniem uczestników do spotkania. Po pierwsze, zgłaszający chęć uczestnictwa w wideokonferencji nie będzie mógł ponownie wysłać zgłoszenia, jeśli zostanie z niego wyrzucony. Po drugie, nauczyciel będzie mógł zakończyć całe spotkanie jednocześnie dla wszystkich biorących w nim udział, bez obaw, że konferencja będzie się nadal toczyć bez jego udziału. Po trzecie, zostanie zablokowane dołączanie anonimowych uczestników do spotkania edukacyjnego.

Na chwilę obecną Google nie określiło publicznie daty wprowadzenia powyższych rozwiązań. Przypomnijmy, że do końca czerwca ma zostać wprowadzone filtrowanie i niwelowanie szumów w trakcie spotkań.

Autorem artykułu jest jest Jarosław Konstantynowicz.

Źródło: 9to5Google


Posłuchaj nas!