Zdaje sie, że tam za wielką wodą przypomnieli sobie o nas. Apple doszło do wniosku, że jednak pozwoli nam płacić za swoje usługi w złotówkach. Zaskakujące? Koszmarnie! Może w końcu czas na Apple Pay albo chociaż Siri? Jeśli nie, to może odpowiednia zniżka na swoje produkty, przez wybrakowane fukcjonalności?

Apple w mejlu informuje, że wszystkie ich usługi, związane z wyciąganiem pieniędzy z naszych portfeli będą obsługiwane w złotówkach. To naturalnie dobra wiadomość, nie będziemy podatni na kursy walut, co oczywiście może mieć znaczenie dla osób, intensywnie korzystających z usług Apple.

R E K L A M A

Waluta w sklepach App Store, iTunes Store, iBooks Store, Apple Music i w pakiecie dyskowym iCloud w Polsce wkrótce ulegnie zmianie z euro na złote.  Po zmianie waluty wszystkie zamówienia w przedsprzedaży i subskrypcje będą rozliczane w złotych, a aktualne salda upominków iTunes zostaną odzwierciedlone w nowej walucie lokalnej.

Przy tej zmianie mogą pojawić się także problemy techniczne, co byście byli uprzedzeni:

Prosimy przy najbliższej okazji zrealizować salda na upominki. W trakcie przeliczania walut mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem, korzystaniem lub realizacją środków kredytu sklepowego.
Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze Wsparciem Apple.

Mam nadzieję, że ta dobra zmiana techniczna pociągnie za sobą kolejne. Wiadomo, jesteśmy smutną samotną wyspą technologiczną dla takich gigantów, mam jednak cichą nadzieję, że to początek zmian, które Apple dla nas szykuje.