Na 2021 rok przewidywana jest premiera 14 i 16-calowych MacBooków Pro z procesorem Apple Silicon. Jeszcze w tym roku możliwe, że zobaczymy 13,3-calowego MacBooka Pro z tym procesorem i prawdopodobnie MacBooka Air. 

Przejście Apple z procesorów Intel na własne było informacją, której spodziewano się przed WWDC. W trakcie wydarzenia ją potwierdzono, a jednostka została nazwana Apple Silicon i opiera się na architekturze ARM. Z jednej strony może być to szokujące, bo jak tak bez Intela. Z drugiej, chyba większość osób spodziewała się prędzej czy później takiego obrotu sprawy. Producent ciekawe postąpił z przejściem na własne procesory. Zapowiedział, że jeszcze w tym roku zobaczymy komputer z Apple Silicon. Dwa lata ma trwać okres przejściowy, po którym wszystkie komputery Apple będą pracowały na wspomnianym procesorze. Gigant z Cupertino nie przekazał jednak informacji na temat sprzętu, który będziemy mogli zobaczyć w tym roku z jego własnym CPU.

Raport Kuo

Serwis 9to5Mac poinformował o ukazaniu się raportu analityka Ming-Chi Kuo, który prognozuje na temat komputerów wyposażonych w Apple Silicon i dat ich premier. Kuo w swoim raporcie przewiduje, że w tym roku zobaczymy 13,3-calowego MacBooka Pro z procesorem Apple. Co ciekawe, wskazuje, że również w 2020 roku zobaczymy MacBooka Air z tym procesorem. Nowe laptopy z procesorem bazującym na architekturze ARM mogą ukazać się w czwartym kwartale tego roku, a sprzedaż mogłaby się rozpocząć pod koniec tego roku lub w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

apple silicon macbook

Kolejne dwa modele w 2021 roku

Kuo spekuluje również, że w 2021 roku zostaną zaprezentowane kolejne dwa modele. Pierwszym z nich ma być jednostka 14-calowa, drugim 16-calowa. O 14-calowym MacBooku plotki krążą już jakiś czas. Spodziewano się wzmianki na jego temat w trakcie tegorocznego WWDC. Niestety nie było żadnej zapowiedzi. Teraz Kuo twierdzi, że prace nad 14-calowym MacBookiem trwają. Premiera tego sprzętu miałaby się odbyć w połowie przyszłego roku. Jednocześnie analityk wspomina, że 16-calowy MacBook Pro może mieć odświeżony wygląd. Jego prezentacja miałaby się odbyć w tym samym czasie, co 14-calowego laptopa. Natomiast w raporcie Kuo nie ma żadnej wzmianki na temat iMaca z procesorem Apple Silicon. 

Źródło: 9to5Mac