Nie tak dawno spisywałem dla was moje wrażenia po testach Vivo X60 Pro, a już na horyzoncie pojawia się jego następca.

Każdy kolejny topowy model udowadnia, że Vivo na serio wzięło sobie walkę na możliwości foto. Ich wbudowany gimbal pozwala fotografować i nagrywać jak żaden inny telefon. Co zatem ulepszyli? Standardowo – wszystko po trochu w ramach dążenia do perfekcji.  Specyfikacje zostały opublikowane na serwisie Weibo.

R E K L A M A

Vivo X70

Najtańszy i najprostszy z nowej serii to Vivo X70, który będzie wyposażony w 6,56″ wyświetlacz Full HD AMOLED z zaokrąglonymi krawędziami oraz częstotliwością odświeżania 120 Hz. Model ten będzie pracował z procesorem Samsunga Exynos 1080.

Z tyłu urządzenia znajdziemy 3 aparaty: kamerę główną o nietypowej rozdzielczości 40 Mpx oraz dwa dodatkowe o rozdzielczościach 12 MPx i 13 MPx.  Jeden z obiektywów odpowiadać będzie za ujęcia szerokokątne, drugi z kolei za portrety, oferując dwukrotne zbliżenie.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie będzie zadanie trzeciego obiektywu. Obstawiałbym odpowiednik 50 mm do portretów. Informacje nie mówią nic o stabilizacji gimbalem, zatem prawdopodobnie zdecydowano się na klasyczną. Wszystkie modele, z X70 włącznie, będą sygnowane logiem Zeiss.

VIVO X70

Vivo X70 oferuje ładowanie 44 W baterii 4400 mAh, silnik wibracji w osi Z oraz kompaktowe wymiary 158,5 x 73,4 x 8 mm przy wadze 185 g. Vivo X70 będzie dostępny w trzech kolorach – czarnym, białym i Aurora. Wariant Aurora będzie miał wykończenie matowe.

Vivo X70 Pro

Vivo X70 w wersji Pro będzie wyposażony w ten sam wyświetlacz, baterię, ładowanie oraz procesor. Co zatem wyróżnia go od tańszej opcji? 4 kamery z tyłu urządzenia. Główny sensor ma rozdzielczość 50 Mpx, a kolejne – 12 Mpx oraz 13 Mpx (takie jak w wersji X70). W Pro będzie też dodatkowy, peryskopowy obiektyw o rozdzielczości 8 Mpx z 5-krotnym zoomem optycznym.

vivo x70 pro

Wydaje mi się, że ten model ma największą szansę dostania się na polski rynek za sprawą mocnej specyfikacji foto, a przy tym zapewne niższą ceną niż wariant Pro+, o którym poniżej.

Vivo X70 Pro+

X70 Pro+ to najwyższy model z tej serii, a jego specyfikacja to potwierdza. Wyświetlacz jest większy, bo ma aż 6,78″. Przy czym dodatkowo oferuje rozdzielczość 2K oraz 10-bitową gamę kolorów.

vivo x70 pro+

Wewnątrz X70 Pro+ również odróżnia się od reszty. Napędzany jest bowiem przez procesor Snapdragon 888 Plus z większą baterią 4500 mAh i szybszym ładowaniem 55 W. Tylko ten model pozwoli nam na ładowanie bezprzewodowe z mocą 50 W.

Z tyłu telefonu znajdują się również cztery aparaty, ale o mocniejszej specyfikacji. Główna matryca to Samsung GN1 o rozdzielczości 50 MPx, która współpracuje z szerokokątnym 48 MPx IMX598, 12 MPx z zoomem 2x i peryskopowym 8 MPx z 5-krotnym zoomem optycznym. Z tyłu, obok aparatów, znajdzie się również niewielki wyświetlacz podobny do tego z Xiaomi Mi11 Ultra.

Vivo X70 Pro+ oferowany będzie w 3 kolorach – czarnym (mat), pomarańczowym (skóra wegetariańska) i niebieskim (skóra gładka). Co warto wspomnieć, tylko ten model będzie zabezpieczony przed warunkami zewnętrznymi w normie IP68.

Premiera globalna jest planowana już za tydzień, ale po takim wycieku nie ma dla nas to większego znaczenia. Musimy czekać do lokalnej, kiedy to dowiemy się które urządzenia trafią na nasz rynek oraz w jakiej kwocie.