Seria X60 Vivo miało już swoją premierę w Chinach, jak to jednak często bywa, nie zawsze Chińskie wersje odpowiadają tym globalnym. Nie inaczej jest teraz i zmiany są po stronie podzespołów jak i oprogramowania. Nie trzymając was w napięciu przejdźmy do X60 i X60 Pro (wersja Pro+ nie zadebiutowała globalnie).

VIVO X51 5G – pozytywne zaskoczenie po miesiącu testów – recenzja

Vivo X60 Pro

Aparat wersji Pro to nadal 48 MPx jak u poprzednika, z bardzo jasną przysłoną f/1.5. Nie różni się też system stabilizacji, który znamy już z testowanego przez nas X51. Choć może na papierze technologia ta nie brzmi niesamowicie, to w rzeczywistości robi różnicę względem klasycznego OIS. Nowością jednak jest współpraca z ZEISS, której efektem są soczewki w aparatach oraz efekt nietypowego bokeh – ZEISS Biotar.

vivo x60 9

Dwa kolejne obiektywy w Vivo X60 Pro to ultraszerokokątny 13 MPx z polem widzenia 120º oraz 13 Mpx tele z podwójnym zbliżeniem. Niestety, wersja z peryskopem została zarezerwowana na rynek chiński.

vivo x60 1

Wyświetlacz to 6,56 ” AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz  i rozdzielczością FullHD+. Posiada on certyfikat HDR10+ i Hi-Res Audio dla lepszego konsumowania treści video. Zabrakło jednak miejsca na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i gniazdo pamięci microSD, co nie powinno dziwić, bo zabrakło go już w X51.  X60 Pro jest standardowo jednak oferowany z pamięcią 256 GB i 12 GB pamięci RAM zatem nie powinien to być duży problem.

Kolejną zmianą, po obiektywie tele, względem wersji Chińskiej to procesor. Exynos 1080 został zastąpiony przez Snapdragon 870. Nie wiadomo do końca czy to na plus, czy minus. Exynos jest tworzony w 5 nm, podczas gdy Snapdragon w 7 nm procesie technologicznym. Sami jednak wiemy, na podstawie Samsungów Galaxy S, jak wygląda porównanie Exynos kontra Snapdragon. Bateria to 4200 mAh z szybkim ładowaniem 33W.

Vivo X60

Podstawowy Vivo X60 nie różni się wiele od wersji Pro. Jak to zazwyczaj bywa, główna różnica to zastosowane aparaty, ale i ekran, który jest płaski, a nie zaokrąglony jak to ma miejsce w wersji PRO.

vivo x60 3

Największa zmiana dotyczy jednak głównego aparatu, ponieważ gimbal został zastąpiony klasycznym systemem OIS, a przesłona maksymalna zmalała do f/1.8. Jednak nadal jest to obiektyw ZEISS, w komplecie z Biotar bokeh.

Ceny

Brak jest na razie potwierdzonych informacji co do ceny, ale pozyskane informacje nie napawają optymizmem:

  • VIVO X60 Pro – ok. 3200 zł
  • ViVO X60 – ok. 2600 zł

vivo x60 2

Mając w pamięci, jakim telefonem był X51 5G, czyli model globalny X50 Pro, jestem przekonany, że X60 Pro będzie genialnym telefonem fotograficznym. Przeraża mnie trochę cena, która już teraz jest wyższa od swojego poprzednika. Na komentarz trzeba jednak poczekać do oficjalnej premiery lokalnej.


Posłuchaj nas!