W poprzednim tekście przedstawiałem Wam małe słuchawki TWS od vivo. Mocno mnie zaskoczyły paletą funkcji oraz tym jak grają. Teraz mając przed sobą vivo Wireless Sport Earphones jestem szczerze zaciekawiony co potrafią

vivo Wireless Sport.

Multifuncyjne vivo Wireless Sport

Zaczynając recenzję, zawsze próbuje poznać sprzęt od strony technicznej. W przypadku vivo po raz kolejny mam wiele do przestudiowania. Chociaż firma ta nie należy do producentów sprzętu audio, to ma kilka par słuchawek, które wspierają ofertę smartfonów. Trzeba przyznać, że z takiego zadania sprzęt ten wywiązuje się lepiej niż tylko dobrze. Na rynku mamy do czynienia ze sprzętem, który często jest niepotrzebnym dodatkiem. Słuchawki vivo stworzono w sposób, który sugeruje, że firma ma naprawdę poważne aspiracje do oferowania możliwie najlepszego sprzętu.

vivo Wireless Sport

Słuchawki vivo Wireless Sport, które do mnie trafiły, można nabyć w ramach oferty sieci Play, oraz za pośrednictwem sieci sklepów x-kom.pl. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie do poprzednio opisywanego modelu vivo TWS Neo, nie ma problemów z dostępnością sprzętu w sklepie. Cena detaliczna słuchawek została ustalona na 299 zł, ale aktualnie można skorzystać z promocji i nabyć je w cenie 199 zł.

vivo Wireless Sport

Na pierwszy rzut oka widać więc, że słuchawki z tego artykułu są pozycjonowane nieco niżej niż vivo TWS Neo. Zaskakującym jest za to fakt, że mają do zaoferowania równie wiele. Oczywiście budowa i główne przeznaczenie jest dla zgoła innej grupy osób. Wydaje się jednak, że w tak jak w przypadku droższego modelu również i ten doskonale odpowiada ich potrzebom. Co ma do zaoferowania?

vivo Wireless Sport

Producent chwali się kilkoma głównymi cechami. Oczywiście jedną z nich jest charakterystyczna budowa oparta o sylikonowy pałąk spoczywający na naszej szyi. Słuchawki w całości spełniają też normę IP55 (ochrona przed pyłem i mocną strugą wody), dzięki czemu można z nich bezpiecznie korzystać na ulicy w czasie deszczu czy też na siłowni podczas intensywnego treningu. Warto dodać, że stworzone zostały z myślą o tym drugim. Świadczy o tym nie tylko nazwa modelu, ale również dodatkowe silikonowe gumki mające poprawić ergonomię użytkowania.

Słuchawki wspierają też kodek LDAC, który zapewni jeszcze lepszą jakość transmisji dźwięku. Mają też certyfikat Hi-Res Audio oraz przetworniki

Czym kuszą vivo Wireless Sport?

Słuchawki vivo Wireless Sport. to kolejny model od vivo, potrafi udowodnić swoją wartość. To ważne, bo obecnie na rynku wiele akcesoriów, jak mniemam, to tylko próba zapchania portfolio poprzez oferowanie wtórnych kopii tego samego produktu.
vivo Wireless Sport
W przypadku vivo kolejny raz mam do czynienia z produktem oferującym oryginalną funkcjonalność. Mamy tu słuchawki, które są całkiem nieźle wycenione (199 zł aktualnie w promocji), oferują pełne wsparcie dla smartfonów vivo oraz dodatkowe funkcje wyłącznie dla nich. Mam tu na myśli funkcję Fast Pair, która jak wskazuje nazwa, pozwala na naprawdę szybkie parowanie sprzętu.
vivo Wireless Sport
Testowane słuchawki są też odporne na zachlapanie i pot. Doceni to pewnie sporo osób. Kolejna funkcja, którą sprzyja intensywnemu użytkowaniu to pojemna bateria, która pozwala na 12 godzin pracy słuchawek. Słuchawki wspierają szybkie ładowanie i tu jestem w dużym szoku. Zaledwie 5 minut ładowani pozwoli na kolejne 4 godziny pracy!
vivo Wireless Sport
Na koniec warto też wspomnieć o funkcji redukcji szumu, chociaż ta funkcja dotyczy tylko rozmów i filtrowania odgłosów naszego otoczenia tak by rozmówcy łatwiej było nas zrozumieć. Słuchawki vivo Wireless Sport wspierają kodek LDAC oraz posiadają certyfikat Hi-Res Audio – i muszę powiedzieć, że to słychać!

Pierwsze wrażenia

Muszę przyznać, że ciężko mnie zaskoczyć. Ale gdy zobaczyłem vivo Wireless Sport, uśmiechnąłem się pod nosem. Nie miałem cienia wątpliwości, że słuchawki ze „sport” w nazwie muszą mieć chociaż jeden pstrokaty element, który zaznaczy ich tożsamość i sprawi, że nie będą pasować do eleganckiej koszuli. Słuchawki vivo, tu mnie właśnie zaskoczyły. Ich wygląd jest bardziej dystyngowany i w sumie to całkiem mi się podoba.

vivo Wireless Sport

To nie wszystko mają antracytowy kolor a poszczególne elementy, mimo iż stworzone są z tworzyw sztucznych, wyglądają jak z kutej stali. Metaliczne wrażenie znika, gdy weźmiemy słuchawki do rąk – są lekkie jak piórko. Tę cechę docenią osoby, które wykorzystywać będą słuchawki zgodnie z przeznaczeniem, czyli w sporcie.

Słuchawki nie odbiegają w obsłudze od konkurencji, są też równie proste w obsłudze i intuicyjne co testowane wcześniej vivo TWS Neo. Nie sprawiły problemów sparowane z prywatnym iPhone i testowym Androidem. Słuchawkom towarzyszy aplikacja, nie jest ona jednak zbyt rozbudowana. Daje jednak dostęp do podstawowych funkcji.
vivo Wireless Sport
Wykonanie, wygląd i prostota obsługi szybko została przysłonięta przez inne zalety. To jakość dźwięku, tu jednak nie byłem zaskoczony. Poprzednie słuchawki vivo ustawiły dosyć wysoko poprzeczkę. Za wcześnie jednak bym zdradzał jak bardzo model Wireless Sport dotrzymuje pod tym względem tempa Vivo TWS Neo. Zdradzę jednak, że to ten typ słuchawek, które mają mocno angażujące brzmienie.
Jest też, jedna rzecz, która nie przypadła mi do gustu. Słuchawki mają funkcję, o której już wspominałem. W kopułkach znalazło się miejsce dla dodatkowych magnesów. Gdy wyciągniemy słuchawki z uszu i złożymy je razem, słuchawki się złączą, a muzyka zostanie zastopowana. Słuchawki przejdą tym samym w energooszczędny tryb uśpienia. Do tego momentu działa to wybornie. Po ponownym włożeniu do uszu, słuchawki natychmiast się wybudzają, ale nie chcą automatycznie znów odtwarzać muzyki. Nie jestem pewien czy coś robię źle, czy też to mój sprzęt nawalił. A może potrzeba do tego, podobnie jak do funkcji szybkiego parowania telefonu od vivo. Nie wiem, na pewno to sprawdzę.

Co dalej?

Oczywiście, pierwsze wrażenia nie są w stanie opisać tego, jak sprzęt będzie sobie radził w dłuższej perspektywie. Będę chciał przetestować słuchawki w warunkach, do których zostały stworzone – czyli podczas bardziej energicznych aktywności fizycznych. Chociaż pogoda ostatnio nie rozpieszcza, liczę na to, że mi się to uda.

Chciałbym też sprawdzić wygodę słuchawek, bo to równie ważne w sporcie, co prawidłowa i wytrzymała konstrukcja. Jest też sprawa dźwięku, co powinno być sprawą najważniejsza. Mam jednak wrażenie, że w wielu przypadkach klienci są w stanie wybaczyć słuchawkom naprawdę wiele pod tym względem, jeśli stratę to jakoś rekompensują. Czy vivo Wireless Sport posiada jakieś mankamenty? Czy je rekompensuje? Tego dowiecie się z pełnej recenzji, która już niebawem