VIVO zaprezentowało swój nowy model V21 5G wcześniej na innych rynkach świata, w tym również w UK, zatem sama specyfikacja nie jest dla nas zaskoczeniem. Jest to nadal ten sam dobrze zapowiadający się smartfon ze średniej półki cenowej. Jak go wycenił polski oddział VIVO? Całkiem nieźle!

VIVO V21 5G

VIVO V21 5G – specyfikacja

Pierwsze co się rzuca w oczy, to dość przestarzały sposób ukrycia przedniej kamerki we wcięciu w kształcie kropli wody. Teraz dominuje typowe oczko i smartfony różnią się tylko jego wielkością i umiejscowieniem. Poza tym archaicznym rozwiązaniem sam wyświetlacz jest bardzo dobry, otrzymujemy bowiem 6,44″ ekran E3 AMOLED z odświeżaniem 90 Hz i rozdzielczością Full HD+. Jak na tę klasę urządzeń przystało, ekran skrywa w sobie czytnik linii papilarnych.

Całość urządzenia jest napędzana przez procesor Dimensity 800U z modułem 5G, który współpracuje z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. V21 5G ma również slot kart MicroSD. Jeżeli załadowalibyście całą pamięć RAM swoimi programami, urządzenie ma możliwość stworzenia wirtualnej pamięci w rozmiarze 3 GB.

Nie wiem, czy ten trend jest godny zachwalania, bowiem pamięć wewnętrzna jest zdecydowanie wolniejsza niż RAM, ale widać zainteresowanie tym tematem producentów urządzeń elektronicznych – VIVO, Oppo oraz Realme na wyposażeniu taką opcję już mają.

Mocną stroną VIVO V21 5G jest zdecydowanie aparat. Otrzymał on matrycę główną w postaci 64 Mpx ze stabilizacją optyczną, która wspierana jest, już przez bardziej niszowe, matryce 8 Mpx (szerokokątna) i 2 Mpx makro. Co ciekawe, na froncie znajduje się równie zaskakująca matryca 44 Mpx, również ze stabilizacją optyczną. Ciekawie, prawda? Być może właśnie stabilizacja obrazu na froncie wymusiła krok wstecz w designie i zastosowanie starego typu wcięcia w ekranie.

Bateria to raczej skromne 4000 mAh z ładowaniem 33 W. Jej niewielka pojemność przełożyła się jednak pozytywnie na gabaryty urządzenia, które są całkiem zgrabne (7,29 mm grubości). W całości zabrakło mi tylko gniazda słuchawkowego 3,5 mm.

Dostępność i cena

VIVO V21 5G będzie dostępny w dwóch kolorach (czarno niebieski i biało różowy). Wszystkie kolory występują w macie, co trafia w mój gust. Jego cena detaliczna to 1999,00 zł i możecie go kupić już od 14 lipca 2021. Jeśli się pospieszycie i kupicie smartfona do końca lipca, w gratisie dorzucone będą słuchawki sportowe i etui.

Może nie jest to model, który powala wszystkie inne na łopatki, ale zdecydowanie ma mocne strony. Najmocniejszą z nich jest optyczna stabilizacja obrazu, która często jest pomijalna nawet w znacznie droższych smartfonach. Ja taką specyfikację kupuję, a Wy?