Vivo odpłynęło - patentuje telefon z 4 kamerami selfie

Opublikowano 6.01.2020 12:22 -


Pamiętam, jak z Jakubem, cieszyliśmy się, gdy słyszeliśmy wieści o chińskim producencie smartfonów Vivo. To jeden z tych producentów, który dba o to, by ich produkty stale wyznaczały nowe trendy. Teraz nie jestem jednak pewien, czy firma nie odpłynęła razem ze swoimi wizjami.

Vivo to jeden z największych producentów telefonów w Chinach. Od kilku lat jest też liderem sprzedaży. Lideruje w takich zestawieniach razem ze swoimi bratnimi firmami Oppo i OnePlus, które również należą do BBK Electronics.

Vivo znowu ma pomysł!

Kiedyś o produktach z Chin mówiono niepochlebnie. Teraz w wielu kategoriach jak elektromobilność czy sprzęt elektroniczny, możemy mówić o nich raczej jako liderach rynku. Co więcej, chińskie firmy rzadko ogranicza czas, wyobraźnia czy gruba kreska, którą stawiają księgowi.

Vivo

O Vivo pisaliśmy już kilka razy, zawsze w kontekście ciekawych technologii i nowych modeli. To właśnie ten producent rozpropagował bezbramkowe ekrany, wysuwane aparaty selfie i kamery ukryte pod taflą ekranu (które dopiero zobaczymy). Vivo wciąż pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które pozwolą pozostać firmie na technologicznym szczycie.

Nowy pomysł wydaje się jednak kuriozalny. Wniosek patentowy, który został złożony przez Vivo, zakłada budowę smartfonu z 4 kamerami do selfie. Umieszczonymi w wycięciu na wzór Samsunga Galaxy S10. Co więcej, ilustracjach z wniosku widać trzy iteracje tego projektu. Widzimy tu model z dwoma podwójnymi kamerami w górnych rogach oraz podobny, ale z dodatkowym miejscem — które wskazuje na zastosowanie dodatkowych czujników lub lampy diody LED.

Vivo

Najciekawszym jest ten ostatni, który dysponuje wycięciem i kamerą w każdym rogu ekranu. Przypomina mi to pewien zapomniany smartfon. Amazon Fire Phone dysponował zaawansowanymi funkcjami 3D. Nie wiemy, do czego potrzebne jest tyle kamer w przypadku Vivo. Możliwe, że chodzi o podobne funkcje lub nowy tryb dla zdjęć portretowych. Niestety nie wiemy też, czy Vivo zdecyduje się wprowadzić taki model na rynek. Mam jednak wrażenie, że chiński producent nie raz nas jeszcze zaskoczy.

Źródło: TigerMobiles

Wieści z Rozładowani.pl