Visual Studio debiutuje w wersji online, tego nam było trzeba!

Visual Studio debiutuje w wersji online, tego nam było trzeba!

Opublikowano 7.05.2019 14:52 -


Microsoft ogłosił właśnie, że wprowadza na rynek wersję online swojego edytora kody Visual Studio. Oprogramowanie ma dołączyć do zestawu obok Visual Studio i Visual Studio Code.

Nowa usługa jest oparta o kod Visual Studio Code, czyli dość popularnym, darmowym edytorze kodu od Microsoftu. Co więcej, dowiadujemy się, że Visual Studio Online będzie obsługiwał wszystkie rozszerzenia, dostępne aktualnie dla Visual Studio. Oczywiście w oprogramowaniu dostaniemy także najważniejsze funkcje, m.in. przestrzenie robocze z Visual Studio Code. Wbudowano także obsługę IntelliCode, czyli narzędzia Microsoftu do wspomagania rozwoju AI.

Microsoft zaznacza, że Visual Studio Online ma być jedynie „towarzyszem”, czyli wsparciem dla istniejących programów. Nie ma być on głównym środowiskiem pracy programisty. Ma pozwolić natomiast na szybką edycję, przejrzenie kodu czy podzielenie się kodem z innymi.

Ciekawostką jest fakt, że nazwa Visual Studio Online nie jest nowa. Wcześniej takie miano nosił hub Microsoftu dla DevOps. Później jednak zmieniono nazwę na Azure DevOps, a przez to „Visual Studio Online” stało się nazwą wolną.

Microsoft będzie stopniowo udostępniać swoje nowe oprogramowanie dla szerszej grupy odbiorców. Jeśli jednak chcecie już teraz korzystać z Visual Studio w wersji online, można skorzystać z takich rozwiązań jak Coder, który pozwala na zdalne używanie Visual Studio Code.

Wieści z Rozładowani.pl