VideoProc – ciekawe narzędzie (nie tylko) do obróbki wideo dla GoPro/DJI OSMO Action

VideoProc – ciekawe narzędzie (nie tylko) do obróbki wideo dla GoPro/DJI OSMO Action

Opublikowano 27.05.2019 14:15 - Akcja Partnerska


Prosty w użyciu i wielofunkcyjny VideoProc świetnie sprawdzi się u osób rozpoczynających swoją przygodę z edycją wideo.

Każdy, kto choć raz stanął przed wyborem programu do obróbki wideo, wie, jak trudno znaleźć produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Choć na rynku nie brakuje komercyjnych rozwiązań, które pozwalają zmienić nasze domowe biuro w studio filmowe, są one zazwyczaj drogie i dość skomplikowane w obsłudze. O ile dla pasjonata zagadnienia trudno znaleźć alternatywę dla pakietów Adobe, czy też Final Cut Pro, większość z nas z pewnością zadowoli się tańszą alternatywą. Zwłaszcza kiedy niska cena nie idzie w parze z niską jakością. Tak jest też w przypadku oprogramowania VideoProc.

VideoProc – edytor, dowloader i konwerer w jednym

Prosty w użyciu, a przy tym dość wielofunkcyjny program to idealną propozycją dla osób, które dopiero co uczą się edycji wideo. Co absolutnie nie oznacza, że nie przypadnie do gustu także bardziej zaawansowanym użytkownikom. Oprócz podstawowej edycji program pozwala także na konwersje, pobieranie i nagrywanie wideo. Obsługuje akcelerację sprzętową i to nawet w wysokiej rozdzielczości 4K.

Sam panel jest bardzo przejrzysty i intuicyjny, a korzystanie z kolejnych funkcji nie sprawia żadnych trudności. Pomimo swojej prostoty, VideoProc oferuje zestaw możliwości, który zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Program składa się z 4 podstawowych części, z których każda odpowiada za inną funkcję:

  • Video – edytor, który pozwala nam na łączenie, dzielenie i przycinanie klipów. Ich kompresje i konwersję do takich formatów jak MP4, AVI, WEBM, WMV i MOV.
  • DVD – narzędzie do zgrywania zawartości płyt DVD do formatów takich jak MP4, MP3, MKV i AVI.
  • Downloader – który służy do pobierania filmów z social mediów i serwisów takich jak YouTube czy Vimeo.
  • Recorder – narzędzie do przechwytywania wideo z kamery komputera lub nagrywania widoku z pulpitu.

Jeśli chodzi o samą edycję obrazu, VideoProc oferuje naprawdę sporo opcji. Obok podstawowych funkcji takich jak przycinanie, czy możliwość dodawania napisów, znajdziemy m.in. możliwość stabilizacji obrazu, wyciszania szumów w tle czy też dodania własnego znaku wodnego. Trzeba przyznać, że to całkiem sporo jak na program z tej półki cenowej.

VIdeoProc obsługuje najnowsze kodeki HEVC / VP9 / ProRes, filmy 3D i VR VR oraz filmy w dowolnym rozszerzeniu. Nieważne, czy nasze wideo pochodzi z drona, GoPro, komputera, konsoli czy iPhona – VideoProc poradzi sobie z jego edycją i konwersją bezbłędnie. Jest to także jedne z nielicznych oprogramowań dla początkujących, które oferuje obsługę 4 i 8K.

VideoProc – pobieranie, licencja

VideoProc można pobrać bezpośrednio ze strony producenta. Po zainstalowaniu otrzymamy dostęp do bezpłatnej wersji programu. Trial ma w sobie to ograniczenie, że pozwala na tworzenie jedynie 5 minutowych klipów, nie oferuje wszystkich funkcji, a także nie aktualizuje się do nowszych wersji. W każdej chwili możemy oczywiście zamienić naszą subskrypcję na pełną wersję.

Jeśli się pośpieszycie, możecie otrzymać pełną wersję oprogramowania całkowicie za darmo! Obecnie na stronie producenta trwa także ciekawa promocja, w której każdy ma szansę pobrać darmowo VideoProc i wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą są kamery DJI OSMO i GoPro Hero 7.

Aby pobrać darmową kopię licencyjną VideoProc wystarczy wejść na ten link i wybrać instalator zgodny z naszym systemem operacyjnym (Windows/ Mac) naciskając stosowny button:

W ściągniętym folderze .zip znajduje się instalator i instrukcja pdf zawierająca darmowy klucz licencyjny VideoProc. Aby go aktywować, po zainstalowaniu programu należy:

  • Wejść do zakładki “Register” (ikona kłódki znajdująca się w prawym, dolnym logu panelu).
  • Wpisać nasz adres email w polu “Licensed Email” oraz klucz licencyjny z pliku w polu “Registration Code”.
  • Zatwierdzić klucz klikając na przycisk “Activate”

Aby skorzystać z promocji, darmowy klucz licencyjny musi zostać aktywowany przez 9 czerwca 2019 r.


Artykuł powstał przy współpracy z marką Digiarty Software.

Wieści z Rozładowani.pl