Kilka tych mikrofonów udało mi się już zebrać, odkąd funkcjonuje DailyWeb. Wszystkie one były używane głównie do projektów pobocznych, do szuflady i własnej satysfakcji, a część z powodzeniem zasilała moje video recenzje na naszym Youtube. W zasadzie to dwie marki, z których korzystam: renomowany i drogi Rode i Saramonic, który daje dużo za rozsądne pieniądze.

Przy okazji video recenzji Wahoo Elemnt Bolt, która pojawi się na DailyWeb jeszcze w tym tygodniu, pojawiło się standardowe pytanie, który mikrofon podpiąć, a że mam ich kilka, pomyślałem, że ten najlepszy oczywiście. No dobrze, ale który to w końcu jest? Miałem swoje typy, ale jak się okazało, wynik porównań był dość zaskakujący dla mnie.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału i ocenę, który mikrofon wypadł według Was najlepiej. Dodam, że sprawdzam wszystkie mikrofony pod konkretne zastosowanie: nagrywanie w ciszy domowej, a każdy z tych mikronów ma inne zastosowanie i sprawdzi się lepiej/gorzej w innych warunkach. Weźcie to pod uwagę, jeśli rozpatrujecie zakup któregoś z zaprezentowanych mikrofonów.