„Polskie morderczynie”, “Wolność jaskółki” oraz “Czarny pies” to tytuły, na które już możemy czekać, jak ogłosiła spółka matka Viaplay, NENT Group. Wszystkie będą domyślnie wyprodukowane w języku polskim.

Viaplay zabiera się za Bondę i Paulę Er

Serial “Polskie morderczynie” powstanie na podstawie książki Katarzyny Bondy o tym samym tytule. Bohaterkami są różne kobiety, które łączy jeden fakt – każda z nich jest zabójczynią. Tytuł zostanie wyprodukowany przez Paprika Studios Polska.

“Wolność jaskółki” autorstwa Pauli Er zostanie zekranizowana pod tym samym tytułem. Serial nie będzie łatwą dla widza produkcją, bowiem opowie nam o historii Olgi, głównej bohaterki doświadczającej przemocy domowej ze strony swojego męża – tyrana. Codzienne zmaganie się z rzeczywistością Olgi ujrzymy z perspektyw różnych osób z jej życia. “Wolność jaskółki” będzie miniserialem o sześciu odcinkach i zostanie wyprodukowany przez Opus TV.

Okładka książki "Polskie morderczynie" Katarzyny Bondy, na podstawie której Viaplay nakręci serial
Okładka książki „Polskie morderczynie” Katarzyny Bondy, na podstawie której Viaplay nakręci serial

„Czarny pies” o wojnie w Iraku i Afganistanie

“Czarny pies” to również sześć odcinków ukazujących polskich weteranów powracających z konfliktu zbrojnego między Iranem i Afganistanem. W tej produkcji również nie będziemy mieć łatwo. Bohaterowie serialu zostaną ukazani jako powracający z wojny do spokojnego zacisza domowego z ogromnym bagażem emocjonalnym. PTSD, bezrobocie i problemy zdrowotne to tylko niektóre z problemów, z którymi weterani będą mieli się zmagać. “Czarnego psa” wyprodukuje Grupa ATM.

Kiedy polskie seriale od Viaplay? Tego jeszcze nie wiemy

Niestety, nie wiadomo na razie, jak długo będziemy czekać na te trzy świetnie zapowiadające się produkcje. NENT Group chce dowieźć nam wszystkie trzy produkcje w najwyższym standardzie. Jak powiedziała dyrektorka NENT Group, Filippa Wallestam, “chcemy grać pozytywną, długoterminową rolę w polskiej branży kreatywnej oraz pracować z najlepszymi talentami – niezależnie, czy są znani już dzisiaj, czy będą dopiero jutro. Jak widać po naszych pierwszych, zapowiedzianych produkcjach, historie, które opowiemy, będą różne, ale też zarówno dające do myślenia, jak i ekscytujące.”

Serwis streamigowy Viaplay jest już dostępny w Polsce. Możemy tam znaleźć seriale, filmy, a także programy sportowe. W ramach subskrypcji możemy korzystać z serwisu na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej na urządzeniach mobilnych oraz Smart TV.