Z początkiem sierpnia w Polsce zadebiutował serwis Viaplay. Jest to szwedzka platforma streamingowa, która ma w swoim portfolio sporo oryginalnych produkcji. Usługa weszła do Polski z rozmachem, bo od razu przygotowano sporą ofertę z polskim lektorem (przykładowo problem ma z tym ciągle Apple TV+), ale przede wszystkim – zdobyła prawa do transmisji sportowych, w tym niemieckiej Bundesligi.

Nie na sporcie będę się jednak skupiał, a na ofercie serialowej. Pierwszy miesiąc usługo jest za darmo, chcę go wykorzystać na przejrzenie dostępnych produkcji, żeby zdecydować czy warto kontynuować opłacanie abonamentu. Viaplay przygotowało już sporo seriali, których próżno było szukać w naszym kraju, dlatego przejrzałem te, które na początek trafiają na moją listę do obejrzenia.

R E K L A M A

Co obejrzeć na Viaplay?

Honor

Kancelaria prawna Heder reprezentuje głównie kobiety, które padły ofiarą przemocy i przestępstw na tle seksualnym. Okazuje się, że jej pracownice mają mroczne sekrety, zagrażające zarówno im samym, jak i firmie.

Thunder in my heart

22-letnia Sigrid i jej przyjaciele borykają się z trudnościami związanymi z dorastaniem. Próbują sprostać nieoczekiwanym wyzwaniom dorosłego życia oraz zmierzyć się z własną tożsamością, przeszłością oraz namiętnościami.

Pod osłoną mroku

Aby rozwiązać sprawy najbardziej brutalnych zbrodni, duńska policja musi zrozumieć sposób myślenia przestępców. Do pomocy zostaje wezwana Louise Bergstein, była profilerka i ekspertka od seryjnych morderców.

Kochaj mnie

Jak różne pokolenia radzą sobie z miłością, związkami i tęsknotą? Poznajcie doktor Clarę, która wciąż szuka uczucia, jej zakochanego młodszego brata Arona i ich ojca Stena, który nieoczekiwanie odkrywa w życiu pasję.

Krew nie woda

Matka zaprasza w odwiedziny Lassego, Oskara i Jonnę i rodzeństwo udaje się do rodzinnego pensjonatu na wyspie Sunnanö. Miejsce to przypomina im o konfliktach i mrocznych tajemnicach.

Przesłuchanie

Kiedy córka Bjørna zostaje znaleziona martwa, postanawia on prześledzić jej ostatnie dni. Podczas serii spotkań z osobami zamieszanymi w sprawę, Bjørn staje w obliczu trudnej prawdy zarówno o swojej córce, jak i o sobie.

Pernille

Pernille zawsze stawia swoich bliskich na pierwszym miejscu. Samotnie wychowuje dwie córki i siostrzeńca oraz zajmuje się ojcem, który przechodzi kryzys. Czy znajdzie w końcu czas dla siebie?

Viaplay szykuje polskie seriale

Powyższe propozycje to nie wszystko, co będzie mieć do zaoferowania w Polsce nowy serwis Viaplay. Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że szwedzki konkurent Netflixa nakręci w naszym kraju aż trzy seriale na bazie polskich scenariuszy!

Ostatnio zapowiedziano produkcję przez Viaplay trzech polskich seriali, z czego dwa powstaną na podstawie książek polskich autorek. Będą to 3 produkcje:

  • „Polskie morderczynie” na bazie prozy Katarzyny Bondy;
  • „Wolność jaskółki” na podstawie książki Pauli Er;
  • „Czarny pies” – oryginalny scenariusz o wojnie w Iraku i Afganistanie.

Czy to wystarczy, aby wygrać w Polsce z takimi gigantami jak Netflix i HBO? To póki co jest jeszcze nieosiągalne. Ale jeśli Viaplay będzie udostępniał tak ciekawe produkcje jak wszystkie wymienione powyżej, może stać się całkiem ciekawym uzupełnieniem oferty streamingowej na naszym rynku.

Ile kosztuje Viaplay w Polsce?

Serwis Viaplay.pl wystartował w Polsce 3 sierpnia 2021 roku. Jedyną formą abonamentu w naszym kraju jest usługa Viaplay Total.

Co oferuje Viaplay Total? Oto najważniejsze elementy składowe tego pakietu:

  • Sport – wszystkie programy sportowe Viaplay, w tym Bundesliga, Europa League, Europa Conference League i HBL (piłka ręczna);
  • Seriale – wszystkie seriale z biblioteki Viaplay;
  • Filmy;
  • Treści dla dzieci.

Pakiet Viaplay Total wyceniono w Polsce na 34 zł miesięcznie. Pierwsze 30 dni abonamentu są za darmo. Z subskrypcji można zrezygnować w dowolnym momencie.

O Viaplay

Viaplay to całkiem młoda platforma streamingowa z filmami i serialami, ale nie tylko. To także, a może przede wszystkim, telewizja internetowa, która umożliwia oglądanie transmisji na żywo i powtórek (do 48 godzin) oraz programów w trybie online i offline.

Dotąd była dostępna głównie w Skandynawii, ale w sierpniu zawitała także do Polski. Właściciele platformy chcą, aby ich serwis stał się potentatem nie tylko na rynku rozrywkowym, ale także i sportowym.


Posłuchaj nas!