Sneakersy Vans x Harry Potter nawiązywać będą prawdopodobnie do czterech domów, do których przypisywani byli uczniowie magicznego Hogwartu: Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff i Ravenclaw. Na stronie producenta widać bowiem grafiki odnoszące się do barw poszczególnych grup.

Vans w swoim stylu postawił na nieco psychodeliczne wzory w kolorach odpowiadających magicznym domom. Są więc złoto-czerwone barwy Gryffindoru, zielono-czarne Slytherinu, żółto-czarne Hufflepuffu oraz biało-niebieskie Ravenclaw.

To jednak nie wszystko, bo kolaboracja nie skończy się tylko na butach. Planowana jest cała kolekcja, na którą składać się będą również ubrania i akcesoria. Vans żartuje, że w ramach współpracy z brandem Harry Potter „wyczarowali” ciuchy dla „wiedźm, czarodziejów i Mugoli”.

To oczywiście nie pierwsze takie „zderzenie światów” w realiach lifestyle’owych ubrań i sneakersów. Z ciekawszych kolaboracji, jakie ostatnio ujrzały światło dzienne, można wymienić choćby Adidas x Game of Thrones, w której również wykorzystano motywy kolorystyczne — w tym przypadku były to jednak barwy rodowe Starków, Targaryenów czy Lannisterów.

Ceny i data premiery kolekcji Vans x Harry Potter są jeszcze nieznane.