We wrześniu na targach w Berlinie nabijałem się z chłopaków z redakcji, że noszą ciuchy dla 13-latków. Po zaprezentowanej właśnie kolekcji muszę jednak zrewidować swoje poglądy na temat marki Vans. 

Chwilę po setnej rocznicy firmy Haribo, setne urodziny obchodzi najbardziej znany produkt marki – kultowe Złote Misie Haribo. Z tej okazji firma nawiązała współpracę z amerykańskim Vansem, co zaowocowało wspólną kolekcją odzieży, upamiętniającej to wydarzenie. 

Kolekcja Vans x Haribo

Vans x Haribo

W ramach współpracy powstała limitowana kolekcja odzieży i obuwia, zaprojektowana zarówno z myślą o dzieciach, jak i dorosłych. Całość nawiązuje w różne sposoby do samych żelek i ich opakowań.

Haribo to chwile dziecięcego szczęścia i zabawy. Nasz szeroki asortyment słodkich przysmaków sprawia, że nawet dorośli odbiorcy mogą poczuć się jak dzieci w sklepie z cukierkami, a kolorowa kolekcja Vans x Haribo dostarcza dokładnie takich samych emocji. Nasi fani mogą wyrazić swoją kreatywną ekspresję oraz radość – powiedział Andreas Kuhnle, starszy wiceprezes ds. globalnego marketingu korporacyjnego w firmie Harib

Vans

Vans x Haribo – odzież i obuwie dla dzieci

Asortyment dla dzieci rozpoczyna się od Classic Slip-On w kolorze Haribo Goldbears Red. Jako ukłon w stronę Haribo Goldbears, Classic Slip-On zyskał gumowego misia, wypełnionego pianką, a całość dopełniają cztery nadruki Goldbears na pięcie buta. Drugi model w kolekcji dziecięcej to Old Skool V w kolorze Haribo Yellow Checkerboard.  Na środkowej i bocznej stronie buta Sidestripe zmienia kolory, reprezentując słynne odcienie Goldbears Haribo.

Poza dwoma modelami butów, w kolekcji Vans x Haribo, stworzonej z myślą o dzieciach, znajdziemy także kolorowe bluzy i koszulki.

Vans

Vans x Haribo – obuwie i odzież dla większych dzieci

Asortyment dla dorosłych obejmuje Vans x Haribo Sk8-Hi w kolorze Haribo Black, Vans x Haribo Fleece Pullover w kolorze czarnym, Vans x Haribo Old Skool V w żółtej szachownicy oraz bluzę z kapturem Vans x Haribo w kolorze Sky Blue. Sk8-Hi w kolorze Haribo Black jest ozdobiony hasłem Haribo: „Dzieci i dorośli to uwielbiają, szczęśliwy świat Haribo”. Tradycyjne hasło jest napisane w dziesięciu różnych językach. Polarowa bluza Vans x Haribo w kolorze czarnym jest ozdobiona logo obu marek, a jednocześnie stanowi bezczelny hołd dla opakowania Haribo z napisem NET WT 66 OZ nadrukowanym z tyłu.

Fani będą mogli również zaprojektować własne obuwie Vans x Haribo wyłącznie za pośrednictwem platformy Vans Customs. Cztery nowe nadruki będą dostępne na vans.eu/customs.

vans haribo 4

Nabijając się z chłopaków w Berlinie, nazywałem Vans marką dla 13-latków. Patrząc na efekt współpracy z Haribo, wiem, że przeszacowałem ten wiek. Dla Daniela, Sebastiana i Marcina, a także każdego z Was, któremu kolekcja się podoba, mam jedną ważną informację – do sklepów trafi ona na początku kwietnia.

Vans stworzy buty zainspirowane Harrym Potterem