"Vader Immortal" to świetna gra VR dla wielbicieli "Gwiezdnych Wojen"

"Vader Immortal" to świetna gra VR dla wielbicieli "Gwiezdnych Wojen"

Opublikowano 26.11.2019 11:16 -


W ostatnim czasie nastąpił prawdziwy powrót Star Wars. Najpierw zapowiedziano film zakańczający kolejną sagę, później pojawił się trailer gry, w międzyczasie zjawił się The Mandalorian, a teraz? Teraz przyszła kolej na wirtualną rzeczywistość, która pozwoli każdemu fanowi Gwiezdnych Wojen przenieść się do świata Jedi.

Vader Immortal", bo tak nazywa się najnowsza produkcja na VR, jest aktualnie dostępna całkowicie za darmo przy zakupie zestawu Oculus Quest. Nie brakuje użytkowników, którzy już pierwszego dnia zdecydowali się na skorzystanie z tak ciekawej promocji. Właśnie dzięki nim udało mi się dotrzeć do pierwszych recenzji całej serii. Jeśli nie mieliście okazji grać w żadną z dostępnych części, to koniecznie zapoznajcie się z krótkim opisem.

vader immortal

Czym tak właściwie jest Vader Immortal?

Cykl gier VR o Gwiezdnych Wojnach doczekał się wreszcie trzeciej części. To ona aktualnie budzi największe zainteresowanie fanów, pomijając oczywiście ostatnią premierę Upadłego Zakonu. Cała seria toczy się między Zemstą Sithów a Nową Nadzieją, czyli częściami najistotniejszymi dla dalszego losu bohaterów. Krótka gra narracyjna zyskała już wielu fanów, co zawdzięcza przede wszystkim oryginalnemu scenariuszowi Davida Goyera. Wykorzystanie szerokiego spektrum mechanizmów rozgrywki oraz wielka fantazja wyróżnia tę grę, więc nic dziwnego, że Oculus chętnie udostępnia ją użytkownikom.

vader immortal

Skrócona fabuła trzeciej części

Gracz, wchodząc w świat Vader Immortal, staje się przemytnikiem, który został schwytany przez samego Vadera. Uwięziony na lawowej planecie Mustafar wykorzystuje pomoc droida i tymczasowo ucieka wraz z jednym z mieszkańców. Opuszczając twierdzę Lorda Vadera, użytkownik dowiaduje się, że posiada niesamowitą moc, a planeta nie zawsze była stworzona wyłącznie z lawy.

Dawna królowa, Corvax, zniszczyła Mustafar podczas nieudanej próby wskrzeszenia swojego zmarłego męża za pomocą Jasnej Gwiazdy. Okazuje się, że główny bohater jest zaginionym potomkiem królowej i tylko on może ponownie dotrzeć do gwiazdy. W tym momencie Vader dogania gracza, przyjmuje jako swojego ucznia i próbuje skłonić, aby spróbował przywrócić Padme do życie.

Vader Immortal nie jest niestety tak zaawansowane technologicznie, by pozwolić użytkownikowi doświadczyć poparzenia lawą. Jednak gra o długości krótkiego filmu fabularnego z mistyczną narracją bohatera jest właśnie tym, co ludzie pokochali w Gwiezdnych Wojnach. Jeśli rozważacie więc zakup domowego zestawu VR, to do 31 stycznia możecie wybrać Oculus Quest z darmowym dodatkiem w postaci serii Vader Immortal.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl