Używasz Firefoxa? Ta wtyczka powinna Ci się spodobać.

Używasz Firefoxa? Ta wtyczka powinna Ci się spodobać.

Opublikowano 22.09.2015 9:05 - 12


Pamiętacie kiedy zaczął się bum na otwieranie stron w osobnych zakładkach? Ja o ile pamięć mnie nie myli pierwszy raz zetknąłem się z tą funkcją jeszcze w niegdyś znanym Netscape Navigator (pamiętacie? piękna historia internetu). Aktualnie chyba nikt z Was nie wyobraża sobie pracy bez wspomnianych zakładek, to oczywista i elementarna funkcja naszej przeglądarki, niezależnie z jakiej stajni ona pochodzi.

Pierwszy przeglądarką na dłużej był dla mnie Firefox i dzisiaj ukłon dla wszystkich użytkowników ognistego lista. Mianowicie nosi ona nazwe QuickTab i jej zadanie prezentuje poniższa animacja:

quick-tab

Otwieranie nowych kart zależnie od przeglądarki można ustawić by obywało się automatycznie. Jeśli takie rozwiązanie Was nie interesuje, to klawisz CTRL wciśnięty podczas klikania w link załatwia sprawę. Zadaniem wtyczki QuickTab jest obsługa dłuższego kliknięcia, w trakcie którego uruchomiona zostaje strona w nowej karcie. Pomysł ciekawy i chętnie bym go sprawdził z ciekawości, problem polega na tym, że używam Safari, a twórca wtyczki nie przewidział jej na żadną inną przeglądarkę poza Firefox. Jeśli chodzi o wady, to mam wrażenie że klik jest zdecydowanie zbyt długi zanim otwarta zostanie nowa karta (ok. 1,2s).

Warto sprawdzić, jeśli używasz na co dzień z ognistego lisa.

Wieści z Rozładowani.pl