W ciągu ostatnich miesięcy TikTok znajduje się na szczycie popularności aplikacji mobilnych. Nie przeszkadza mu w tym sytuacja w Stanach Zjednoczonych. Możliwość zablokowania w USA nie eliminuje działań właścicieli TikToka w celu dostarczania użytkownikom nowych możliwości. To bardzo ważne, zwłaszcza że niedawno dzięki pozwowi sądowemu złożonemu przez twórców publikujących na TikToku, ten uniknął blokady w USA.

TikTok walczy nie tylko z Trumpem, ale i… nagością – usunięto ponad 100 mln filmów

TikTok podpisał umowę z Sony Music Entertainment

Jedną z najciekawszych nowości będzie dostęp do pokaźnej bazy muzycznych utworów. Na swoim blogu TikTok podaje, że zawarł umowę z wytwórnią muzyczną Sony Music Entertainment. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wykorzystywać w swoich filmikach utwory międzynarodowych gwiazd muzyki, które wydają w ramach Sony Music Entertainment. TikTok wskazuje, że taka umowa ma doprowadzić do większego zaangażowania twórców, a zarazem fanów, z artystami. Oczywiście to także spore możliwości dla samych artystów. Będą oni mogli za pomocą TikToka prezentować swoje nowe utwory i tym samym wpływać na ich popularność.

Partnerstwo TikToka z Shopify

Kilka dni wcześniej TikTok ogłosił swoje partnerstwo z Shopify. Dzięki temu sprzedawcy będą mogli przeprowadzać kampanie reklamowe kierowane do użytkowników najpopularniejszej mobilnej aplikacji.

TikTok w USA ponownie uratowany, tym razem przez influencerów

Blokada TikToka w USA

To wszystko dzieje się jednak obok przepychanki między administracją Donalda Trumpa a właścicielami TikToka.

Wygląda na to, że TikTok kolejny raz unika zakazu. Tym razem dzięki influencerom, o czym informuje The Verge. Portal podaje, że 3 twórców złożyło w sądzie pozew. W nim z kolei wskazują, że blokada TikToka spowoduje utratę przez nich źródła dochodów. Według TikToka twierdzą oni, że tworzone filmiki są materiałami informacyjnymi. Co więcej, sędzia orzekający w sprawie miał je porównać do filmów, a także dzieł sztuki, do których odwołują się specjalnie przygotowane przepisy prawa. Tym samym materiały influencerów publikowane na TikToku zostały przyrównane do dzieł tworzonych przez artystów. Ciekawe stwierdzenie, aczkolwiek stało się skuteczne w obronie aplikacji przed jej zablokowaniem.

Źródło: TikTok


Posłuchaj nas!