Użytkownicy Adsense będą musieli przejść weryfikację, dodając nową stronę
Użytkownicy Adsense będą musieli przejść weryfikację, dodając nową stronę

Opublikowano 5 miesięcy temu -


Adsense to najlepszy przyjaciel każdego posiadacza strony internetowej. Wszystko za sprawą dość sprawnej możliwości monetyzacji  ruchu. Dodajesz stronę, konfigurujesz reklamę i wklejasz kod. Teraz dodatkowo dla wszystkich nowych stron, będziesz musiał przejść dodatkową weryfikację.

Google ogłosiło, że wszystkie nowe serwisy dodane do programu Google Adsense, będą zobowiązane do przejścia dodatkowej weryfikacji. Jej cel jest dość prosty, ma ustalić czy jesteś właścicielem domeny, dla której chcesz uruchomić reklamy.

Google Adsense - weryfikacja

Co będzie sprawdzane w nowej formie weryfikacji? Przede wszystkim Google chce ustalić, czy jesteś posiadaczem domeny i czy masz możliwość edycji jej kodu. Najpewniej będzie wymagane, by wysłać wygenerowany plik na serwer lub wkleić kod weryfikacyjny w określonym miejscu, tak jak to działa, chociażby w Google Search Console. Ponadto weryfikowana będzie zgodność Twojej witryny z wytycznymi programu Adsense.

Przetestowałem reklamy automatyczne od Adsense i wygląda na to, że to się opłaca

To, co najważniejsze w całej informacji, to że zmiany te dotyczyć będą tylko nowo dodanych stron internetowych. W związku z tym wszyscy, którzy w programie już uczestniczą, mając dodane kilka serwisów - mogą spać spokojnie. Zmiany ich nie dosięgną.

Jak zapewnia Google, wydawcy powinni być przygotowani na kolejne zmiany.