UXowcy, a może kapitalny generator imion użytkowników ?

UXowcy, a może kapitalny generator imion użytkowników ?

Opublikowano 13.01.2015 16:35 - 3


Tworząc interfejsy nie samym lore ipsum człowiek żyje. Co w sytuacji kiedy trzeba przygotować w projekcie listę użytkowników? Oczywiście kilka od ręki można wymyślić, ale co gdyby okazało się, że trzeba ich zdecydowanie więcej? Z odsieczą przychodzi kapitalne narzędzie, które patrząc na interfejs musiało zostać przygotowane przez kogoś z branży, bo aż chce się klikać!

Pod mało tajemniczą nazwą serwisu UInames.com, kryje się serwis, który za Ciebie wygeneruję losowe imię i nazwisko użytkownika. Co ciekawe, jako użytkownik możesz zdecydować, czy wygenerowany ciąg znaków ma reprezentować kobietę czy mężczyznę. Wystarczy wcisnąć klawisz spacji, by przejść do kolejnej propozycji, zaś by skopiować – po prostu ctrl-c.

To jednak nie wszystko. Narzędzie te posiada do wyboru konkretne kraje pochodzenia wygenerowanych imion i nazwisk, w tym nawet Polskę (co z resztą widać na zdjęciu wpisu, w postaci Oliwii Zając ;-) ). Jak podają twórcy, w bazie znajduje się 1,2mln pozycji! Jest w czym wybierać. Ponadto, jeśli pojedyncze imiona to za mało, twórcy przewidzieli API, za pomocą którego wygenerujesz całą armię ;-)

Świetne, proste, estetyczne i funkcjonalne – niech Wam służy Drodzy UXowcy.

Wieści z Rozładowani.pl