UX - spotkania Tipi

UX – spotkania Tipi

Opublikowano 28.03.2018 14:19 -


Tipi – taki namiot rodowitych mieszkańców Ameryki Północnej. Kojarzysz? A Tipi UX mówi Ci coś? Możliwe, że nie. Dlatego chciałbym Ci dzisiaj przybliżyć te spotkania.

Tipi UX to regularne spotkania o tematyce User Experience, grafice, psychologii, programowaniu, marketingu, czyli o wszystkim tym, co jest istotne przy tworzeniu użytecznych rozwiązań.

Tak o Tipi piszą autorzy na swojej stronie, Są to mniej lub bardziej cykliczne spotkania, które według mnie powinieneś odwiedzić. Uważam tak, nie tylko dlatego, że logo dailyweb dumnie wisi w sekcji Partnerzy.

Spotkania odbywają się w kilku większych miastach w Polsce (na razie). Gdynia, Warszawa, Poznań, Lublin, Kraków, Katowice. Tipi jest darmowe dla wszystkich. Jeśli brakuje Ci go w Twoim mieście – możesz je sam zorganizować :)

Dlaczego jednak zawracam Ci gitarę artykułem o tej serii spotkań? Uważam ją za bardzo przydatną i wydaje mi się, że powinieneś się na nie wybrać. Nie dlatego, że udało mi się prowadzić już 2 prelekcje – w Katowicach i Krakowie oraz nie spowodować nagłego ataku snu u nikogo na sali. Nic mi przynajmniej o tym nie wiadomo, jeśli tak było, proszę o kontakt ;)

Uważam, że wszelkie spotkania branżowe są o wiele bardziej przydatne niż przeglądanie różnych blogów czy oglądanie wideo. Nie zrozum mnie źle – sam nawet stworzyłem listę cyfrowych źródeł wiedzy, do których zaglądam regularnie. To też jest nieodłączny element rozwijania się.

Moje kompendium linków związanych ze światem UX

Jednak spotkanie na żywo, uczestniczenie w prelekcji to coś zupełnie innego. Po pierwsze uwaga, jaką poświęcasz osobie na scenie, jest zupełnie inna niż podczas czytania artykułu, czy oglądania YouTube. Po drugie…

Tutaj przerwę wymienianie listy zalet uczestniczenia w spotkaniach, konferencjach itp. z branży, w której się specjalizujesz lub interesujesz. Dlaczego przerwę? Ponieważ chciałbym poprosić właśnie Ciebie o dokończenie tej listy.

Możesz ją dokończyć pod wpisem konkursowym o Product Camp. Warto zrobić to właśnie tam ponieważ można zgarnąć 2 wejściówki na barcamp.

Chciałbym Cię zaprosić, do śledzenia inicjatywy Tipi UX ponieważ uważam te spotkania za jedne z bardziej wartościowych.

 Konkurs Product Camp

Wieści z Rozładowani.pl